هدر اصلی سایت
فرهاد دژپسند و محمد شریعتمداری و محمد اسلامی و رضا رحمانی
در نشست علنی امروز صورت گرفت؛

عضو هیات رئیسه مجلس نامه رئیس جمهور درخصوص معرفی وزرای پیشنهادی 4 وزارتخانه دولت را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.
محمدرضا رضایی کوچی
رضایی کوچی:

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تسهیلات مسکن باید برای یک زوج حداقل 300 میلیون تومان باشد، زیرا تعیین این میزان وام می تواند در خرید مسکن راهگشا باشد.
زهرا ساعی
ساعی:

عضو فراکسیون جوانان مجلس با انتقاد از طرح دو فوریتی استثنا کردن برخی مدیران بازنشسته از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گفت: سال 95 این قانون با لحاظ استثنائاتی به تصویب رسید و مجلس برای برداشته شدن همین استثنائات قانون جدید گذراند.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: توسعه پتروپالایشگاه ها افزایش ثروت ملی کشور را به همراه دارد و قطعا با برنامه ریزی هایی که در این زمینه صورت گرفته می توان به رشد سریع آن ها امیدوار بود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه حضور حامیان بخش خصوصی و دولتی در پروژه‌های دانشگاهی در سایر کشورها مسئله‌ای جا افتاده است، گفت: ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه نیاز به قانون ...
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه وابستگی به واردات لاستیک قابل قبول نیست گفت: در مقطع کنونی دولت باید کسری لاستیک کامیون‌های باری را در بازار جبران کند اما در طولانی مدت باید به دنب...
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از ضعف ارتباط بین صنعت و دانشگاه، یکی از شرح وظایف اصلی وزارت علوم را ارتباط بین صنعت و دانشگاه دانست.
احسن علوی
پنج درصد عوازض بلیط هواپیما در جیب شهرداریها

اعتراض ایرلاینها به درامد شهرداری از بلیط هواپیما

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اعتراض ایرلاین ها به اخذ عوارض 5 درصدی از مسافران و انتقال این اعتبارات به شهرداری ها به حق و درست است.

علیم یارمحمدی
یارمحمدی:

تبعات زیست محیطی خشکی هامون دامنگیر ایران و افغانستان می‌شود

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با یادآوری همکاری ترکیه با افغانستان برای ایجاد سدی در 100 کیلومتری خاک ایران گفت: تبعات زیست محیطی خشکی هامون دامنگیر مردم ایران و افغانستان خواهد شد.

حسینعلی امیری
امیری در نشست خبری:

تغییرات کابینه در راستای منافع نظام است/ امیدواریم شورای نگهبان CFT را تأیید کند

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تغییرات کابینه گفت: شرایط امروز کشور با زمان آغاز دولت دوازدهم متفاوت بوده و باید متناسب با شرایط کشور، تغییراتی نیز در هیأت دولت اعمال شود.

دیدار حشمت الله فلاحت پیشه با مدیرکل منطقه ای کمیته بین المللی صلیب سرخ

دیدار مدیر خاورمیانه کمیته بین المللی صلیب سرخ با رئیس کمیسیون امنیت ملّی مجلس

فابریزیو کاربنی مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین المللی صلیب سرخ عصر شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ با حشمت اله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

صحن مجلس شورای اسلامی
با موافقت نمایندگان؛

طرح اصلاح قانون بودجه، 6 ماه مسکوت ماند

نمایندگان مردم در خانه ملت با مسکوت ماندن طرح اصلاح قانون بودجه به مدت 6 ماه موافقت کردند.

حیدرعلی عابدی
عابدی:

کمبود نیروی انسانی دلیلی برای پرستار شدن همراه بیماران!

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبود پرستار در بیمارستان‌ها باعث می‌شود مراقبت‌های پرستاری کیفیت مناسبی نداشته باشد به همین دلیل  از همراه بیمار می‌خواهند برای مراقب بیشتر در بیمارستان بماند.

رضا اردکانیان
اردکانیان در صحن مجلس مطرح کرد:

کاهش منابع آبی به موجب تغییرات اقلیمی و افزایش مصرف/ لزوم اتخاذ سیاست واحد برای تأمین حقابه‌ها

وزیر نیرو در پاسخ به سوال کامران به تغییرات اقلیمی و افزایش مصرف آب در کشور اشاره کرد و گفت: سیاست واحد برای تأمین حقابه‌ها از طرف دولت و قوه مقننه باید اتخاذ شود.

دکتر علی لاریجانی شهباز حسن پور بیگلری

حسن پور بیگلری: بلاتکلیفی 22 هزار دانشجو در پی سهل‌انگاری دانشگاه آزاد/ لاریجانی: کمیسیون آموزش در اسرع وقت رسیدگی کند

به دنبال انتقاد حسن‌پور بیگلری از سهل‌انگاری دانشگاه آزاد نسبت به پذیرش دانشجویان رشته پزشکی، رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون آموزش مجلس خواست در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کند.

صحن مجلس شورای اسلامی
موافقان طرح کاهش جمعیت کیفری زندان ها

تعداد زندانیان 4 برابر ظرفیت زندان هاست/ ضرورت استفاده از تکنولوژی برای جلوگیری از فرار متهمان

نمایندگان موافق طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها بر این باورند که به علت برخی نابسامانی های اقتصادی تعداد زندانیان افزایش چشمگیری داشته به طوری که تعداد آنان 4 برابر ظرفیت زندان ها شد...

دکتر لاریجانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
در صحن علنی مطرح شد؛

انتقاد جعفرزاده از بی‌برنامگی در دانشگاه آزاد نسبت به پذیرش دانشجویان

به دنبال انتقاد جعفرزاده از بی‌برنامگی در دانشگاه آزاد نسبت به پذیرش دانشجویان، رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواست به این موضوع رسیدگی کند.

عزت الله یوسفیان ملا
یوسفیان ملا:

افزایش حقوق در اختیار دولت است/ رعایت دستوالعمل پلکانی در افزایش حقوق ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید افزایش حقوق کارکنان در اختیار است و می تواند این کار را در سقف بودجه سنواتی و با رعایت دستورالعمل پلکانی انجام دهد.

محسن بیگلری
بیگلری:

بانک ها با افزایش نرخ سود بانکی دچار مشکل می شوند

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:رشد نرخ سود بانکی باعث می شود تعهدات بانک ها نسبت به مشتریان سنگین شود و در آینده با چالش روبرو شوند.

فرهاد فلاحتی در غرفه خبرگزاری خانه ملت
فلاحتی:

حذف کنکور فقط با تاثیر قطعی معدل در کنکور محقق می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر تاثیر معدل در کنکور 98 مثبت باشد حذف کنکور غیرممکن است، گفت: حذف این آزمون باعث ارتقا کیفیت آموزش خواهد شد.

نشست مسئولین سازمان هواپیمایی و هواشناسی با بهرام پارسایی
پارسایی عنوان کرد:

جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می گوید: امنیت سرمایه گذاری در کشور و ایجاد بستری برای سرمایه گذاری و همچنین کاهش مسیرهای بروکراسی اداری مهم ترین موضوعاتی هستند که می توانند در جذب...

سیدصادق طباطبایی نژاد
طباطبایی‌نژاد:

قیمت‌گذاری بلیط در تئاتر همچون سازوکار موجود در سینما باشد/ وزارت فرهنگ خلاءهای قانونی را احصا کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزارت فرهنگ خواست در صورتی که سازوکار و دستورات لازم برای قیمت‌گذاری بلیط در تئاتر وجود ندارد، دست به کار شود.

فیلم
پربازدیدها
گزارش تصویری
خارج از دستور
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
جعفرزاده ایمن آبادی:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد:  حدود 750 میلیارد تومان عملکرد سازمان هدفمندی در یارانه نقدی و غیر نقدی بیش از حد نصاب قانونی بوده است.