شهادت امام حسن عسگری
فلاحت پیشه
فلاحت پیشه:

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید مانعی در ورود گردشگران و زائران عربستانی به ایران وجود نداشته و ندارد و به ویژه گردشگران مذهبی آنها به مشهد مقدس سفر می‌کنند.
سید ابوالفضل موسوی بیوکی
موسوی بیوکی هشدار داد:

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز ایالات متحده، کشور به کشور و شرکت به شرکت، تحریم های نفتی را پیگیری می کند و مصمم است که شرایط را برای ایرلاین های ما در بحث تأمین سوخت سخت کند.
لاریجانی پیام

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت دکتر سیدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمان تاج الدین معاون حقوقی و‌ پارلمانی این سازمان را تسلیت گفت.
صندوق ذخیره فرهنگیان
احمدی لاشکی:

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاسیس بانک فرهنگیان تنها راه جلوگیری از بروز مجدد تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان است، گفت: آموزش و پرورش باید به دنبال استرداد اموال فرهنگیان باشد.
حسین میرمحمد صادقی معاون قوانین مجلس
میرمحمد صادقی در گفت و گو با خانه ملت:

معاون قوانین مجلس با تاکید بر اینکه آخرین مهلت ترک پست بازنشستگان 26 آبان است، گفت: پس از این تاریخ هیچکدام از مشمولان نباید در سمت و پست خود باقی بمانند.
عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس معتقد است با لحاظ شرایط اقتصادی کنونی کشور، لازم نیست حقوق معلمان در سطح استاد دانشگاه باشد ولی حقوقی در حد کارگر هم شایسته نیست.
نصرالله پژمانفر
پژمان‌فر با اشاره به دیدار قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی با رهبری:

داوری‌های ناعادلانه نشان از سیاسی شدن ورزش دارد/ضرورت حمایت مادی و معنوی از ورزشکاران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه محرومیت برخی ورزشکاران از حضور در برخی مسابقات و داوری‌های ناعادلانه نشان از سیاسی شدن ورزش، گفت: حمایت مادی و معنوی ورزشکاران ضروری است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت برای بودجه ریزی سال 98 سه سناریو برای اداره کشور ادغام کرده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با شرایط کنونی در ساختمان سازی در شهری مانند تهران و وجود بافت های فرسوده در بخش های مختلف پایتخت، قطعا بروز زلزله بسیار خطرناک و مشکل ساز خواهد بود.
محمدمهدی زاهدی
زاهدی:

وضعیت مالی فرهنگیان در نظام رتبه‌بندی مورد توجه ویژه قرار گیرد/ قانون جدید لازم نیست

عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است لازم نیست قانون جدا برای بهبود وضعیت مالی فرهنگیان پیگیری شود بلکه باید ذیل نظام رتبه‌بندی فرهنگیان مورد توجه قرار گیرد.

مجید کیان پور
مکانیزم مقابله با تحریم کشتیرانی چیست؟

کیانپور: تشکیل کنسرسیوم بیمه‌ای یا تأسیس شرکت‌های بیمه ای ثانویه در اروپا

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اقدام تحریمی آمریکا مغایر با قوانین و معاهدات بین المللی دریانوردی است و این کشور حق ندارد مانع از فعالیت کشتی های جمهوری اسلامی شود.

پرچم عربستان
سلیمی:

تشریح پشت پرده درخواست اروپایی‌‌ها برای بازگرداندن سفیر اتحادیه قاره سبز از عربستان

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه درخواست 57 عضو پارلمان اروپا برای بازگرداندن سفیر اتحادیه قاره سبز از عربستان برای کاهش فشار افکار عمومی از اتحادیه اروپا است.

داریوش اسماعیلی
اسماعیلی مطرح کرد:

سنگ آهن و تزئینی در صدر صادرات مواد خام معدنی/صادرات مواد خام معدنی ممنوع نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: صادرات مواد خام معدنی اکیدا ممنوع نیست اما مصارف مورد نیاز داخل کشور در اولویت قرار دارند.

داود محمدی نماینده تهران
محمدی پاسخ داد:

آیا احزاب برای فعالیت‌های سیاسی باید یارانه دولتی دریافت کنند؟

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه تخصیص یارانه احزاب بر اساس ضابطه شائبه احزاب دولت ساخته را برطرف می کند، گفت: شرایط کنونی امکان دریافت حق عضویت خاص برای احزاب را فراهم نمی کند.

علیم یارمحمدی
یارمحمدی مطرح کرد:

ارتقا فعالیت‌های ترانزیتی با توسعه پسکرانه بنادر/ظرفیت استراتژیک بنادر جنوب کشور در توسعه ترانزیت

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: پسکرانه ها نقش اساسی و ویژه ای در پشتیبانی، تأمین، تجهیز و انتقال کالاهای صادراتی به اسکله و انتقال کالاهای وارداتی به خشکی دارند.

علی اصغر یوسف نژاد
یوسف نژاد:

تامین منابع بودجه سال 98 سخت تر خواهد بود

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از تامین منابع برای بودجه سال 98 اطمینان حاصل کرد چرا که این کار سخت تر خواهد بود.

علی محمد شاعری در غرفه خبرگزاری خانه ملت
شاعری:

تولید بیش از 6 هزار تن زباله در استان‌های شمالی/مدیریت پسماند رها شده است

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از تولید بیش از 6 هزار تن زباله در استان های شمالی، گفت: دولت حساسیت لازم برای مدیریت پسماند را ندارد بنابرای زباله باعث آلودگی دریا، جنگل، رودخانه ها و آ...

عین الله شریف پور
شریف پور  مطرح کرد:

پیش بینی عرضه دلارهای خانگی به بازار/تداوم کاهش قیمت دلار

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:حباب قیمت دلار و سکه طلا در حال از بین رفتن است و پیش بینی می شود با توجه به هماهنگی های تیم اقتصادی دولت با مجلس،در روزهای آینده روند کاهشی قیمت ها ادا...

فرهاد تجری
تجری:

برخی از بانک ها در روند کاهشی قیمت دلار خلل ایجاد می کنند

نایب رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت:بانک مرکزی باید بازار ارز را مدیریت کند و اجازه ندهد برخی از بانک ها با خرید دلار به قمیت غیرمنطقی مانع از منطقی شدن قیمت ارز شوند.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر
ابطحی با اشاره به دیدار قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی با رهبری:

از ماجرای دیپلماسی پینگ پنگی با بهره‌برداری از ورزش قهرمانی تا غفلت مسئولان داخلی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ورزش قهرمانی سبب غافل شدن از ورزش همگانی نشود از ماجرای دیپلماسی پینگ پنگی با بهره‌برداری از ورزش تا غفلت مسئولان در داخل گفت.

گراف کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
میرزداه خبر داد:

بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید/بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش در هفته آتی خبر داد.

لاریجانی پیام

پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت مدیرعامل و معاون حقوقی و‌ پارلمانی سازمان تامین اجتماعی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت دکتر سیدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمان تاج الدین معاون حقوقی و‌ پارلمانی این سازمان را تسلیت گفت.

مهرداد بائوج لاهوتی
لاهوتی:

مقابله با فرار مالیاتی کاهش اتکا به درآمد نفتی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می گوید برای کاهش اتکا به درآمد نفتی باید با فرار مالیاتی مقابله کرد.

خوابگاه دانشجویی پسران
ساداتی‌نژاد:

تعداد خوابگاه‌های دانشجویی تکافوی دانشجویان را ندارد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تعداد خوابگاه‌های دانشجویی به ویژه در شهرهای بزرگ تکافوی دانشجویان را ندارد، نداشتن امنیت و نبود امکانات اولیه برای اسکان دانشجو را از جمله مشکلات خوابگاه‌ها برشم...

فیلم
پربازدیدها
گزارش تصویری
آخرین اخبار
خارج از دستور
وزرای اقتصادی دولت اسلامی شریعتمداری دژپسند رحمانی
پس از 9 ساعت بحث و بررسی در صحن علنی انجام شد:
نمایندگان مردم در خانه ملت، عصر روز شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ پس از 9 ساعت بحث و بررسی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی رأی اعتماد دادند.