سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
علی ابراهیمی
ابراهیمی:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: عرضه زعفران در بورس کالا قیمت‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کند، کیفیت را ارتقاء می‌دهد و خریدار و فروشنده نیز می‌تواند از کاهش دست واسطه‌ها مطمئن باشند.
مجید کیان پور
کیان پور:

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان با بیان اینکه جنگل های شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال سوختن هستند، گفت: 40 تا 50 درصد درختان زاگرس به بیماری زوال بلوط مبتلا هستند.
احمد مازنی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات
مازنی خبر داد:

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه تابوهای غیرمنطقی و بدون مبنای شرعی و فرهنگی باید شکسته شود، از رایزنی این کمیسیون با قوای مختلف و مراجع عظام تقلید برای حضور خانوادگی در ورزشگاه‌ها خبر داد.
سید حسین نقوی حسینی
نقوی حسینی مطرح کرد:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به آثار سو توقف روابط ایران و کانادا، گفت: تصویب قانون توقف روابط با ایران در مجلس عوام کانادا به جهت پیروی از سیاست‌های آمریکا و شکست آمریکایی‌ها در منطقه است.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تشریح اقدامات مجلس در خصوص تغییرات سهیمیه ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه، درباره سرنوشت این طرح با ورود شورایعالی انقلاب فرهنگی توضیحاتی ارائه کرد.
نماینده مردم در مجلس دهم گفت: عدم ارائه خدمات از سوی بیمه سلامت به داروخانه‌های جدید تاسیس با سیاست‌های مسئولان ارشد این سازمان همخوانی ندارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: حذف بارنامه های کاغذی و مکانیزه شدن سیستم صدور بارنامه در ناوگان حمل و نقل می تواند تحولی از حیث رعایت عدالت، حذف لابی گری و صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه ایجاد کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس گفت: متاسفانه بخشی نگری و عدم توجه به آمایش سرزمینی، شرایط را برای کشور سخت کرده است.
احمد علی کیخا
کیخا با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی:

کشاورزان سربازان و طلایه‌داران خط شکن در توسعه اقتصادی کشور هستند

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پیامی به مناسبت سالروز تشکیل جهاد سازندگی، کشاورزان را سربازان و طلایه‌داران خط شکن در توسعه اقتصادی کشور دانست.

احد آزادی‌خواه
آزادی‌خواه:

پیگیری دیپلماسی اقتصادی ابزاری در برابر اقدامات ضدایرانی ترامپ/ناامیدی از آینده سیاسی آمریکا فرصتی برای تقویت روابطمان با دنیاست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد پیگیری دیپلماسی اقتصادی در کنار امور سیاسی توسط وزارت امور خارجه می تواند راهکاری در برابر رفتارهای ضدایرانی هیات حاکمه آمریکا باشد.

کمال دهقانی فیروز آبادی
دهقانی فیروزآبادی:

واشنگتن منتظر اقدام تلافی‌جویانه کشورها در افزایش تعرفه واردات کالاهای آمریکایی‌ باشد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اشتباه فاحش آمریکا در این است که خود را هژمونی اقتصادی دنیا می‌داند در حالی که به زودی در انزوای بین‌المللی قرار می‌گیرد.

یحیی کمالی پور
کمالی پور:

ایجاد بحران اقتصادی هدف رفتارهای هیات حاکمه آمریکا/ضرورت هم‌افزایی و انسجام داخلی برای مقابله با تحریم‌ها

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد ایجاد بحران اقتصادی و فشار بر کشورها هدف رفتارهای یکجانبه اخیر هیات حاکمه آمریکا است.

ابوالفضل ابوترابی در مناظره خانه ملت درباره طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران
ابوترابی تشریح کرد:

چرا آمریکا جنگ تجاری با چین و اروپا را آغاز کرد؟آغاز جنگ تجاری برای رسیدن به جایگاه کدخدایی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد رفتارهای یکجانبه و قلدرمآبانه ترامپ صرفا موجب از بین رفتن نظم جهانی و تشدید تنش در روابط بین کشورها شده است.

علی ابراهیمی
ابراهیمی با یادآوری روز جهانی بیابان زدایی:

قرار گرفتن 61 درصد از مساحت کشور در اقلیم خشک/پیشی گرفتن آمار بیابان زایی از بیابان زدایی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: متاسفانه به دلیل کمبود منابع مالی، سوء مدیریت و عدم انجام اقدامات به موقع بیابان زایی بر بیابان زدایی پیشی گرفته است.

سیده فاطمه ذوالقدر
ذوالقدر با اشاره به بحران کاغذ:

ناشران به جای کتب کاغذی به نسخه الکترونیکی آن روی بیاورند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است در بحران کنونی کاغذ و افزایش قیمت آن بهتر است ناشران نسخ الکترونیکی کتاب‌ها را جایگزین نسخ کاغذی آن کنند.

مهرداد بائوج لاهوتی در مناظره عملکرد سازمان مدیریت بحران
بائوج لاهوتی:

دریافت عوارض خروج از کشور از مسافران باید بر اساس سیستم یکپارچه گمرک باشد

عضو فراکسیون گردشگری مجلس می‌گوید در گذرنامه هر مسافری تعداد مسافرت‌های آن درج شده و حتی در سیستم یکپارچه گمرک نیز ثبت شده است؛ لذا نباید ابهامی در خصوص دریافت عوارض خروج از کشور وجود داشته باشد.

اکبر ترکی
ترکی:

آیا حوزه توانبخشی کشور برای مقابله با سونامی سالمندی آماده است؟/ معلولان از امکانات اولیه درمانی محروم هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بهزیستی در ارایه خدمات بهتر به معلولان مشکلات اعتباری بسیاری دارد.

سیدکمالدالدین شهریاری
شهریاری:

اتمام مسکن مهر با اختصاص منابعی از بودجه 98/خواب سرمایه در واحدهای نیمه تمام به ضرر کشور است

عضو کمیسیون عمران مجلس، از طولانی شدن روند تکمیل واحدهای مسکن مهر در کشور انتقاد کرد و گفت: در نظر گرفتن اعتباری مشخص در بودجه 98 راهکاری برای اتمام طرح مسکن مهر در کشور است.

مناظره سیدحمایت میرزاده و اسدالله عباسی
عباسی خبرداد:

سیلاب جان 4 نفر را در رحیم آباد رودسر گرفت/ راه‌های ارتباطی بیش از 70 روستا و آبادی بسته شده است

نماینده مردم رودسر در مجلس با بیان اینکه سیلاب جان 4 نفر را در روستای رحیم آباد رودسر گرفت،گفت:راه‌های ارتباطی بیش از 70 روستاوآبادی در رودسر براثر سیلاب بسته شده است.

بت کلیا
بت کلیا:

رشد صنعت گردشگری در چند سال اخیر با نابسامانی‌های بازار ارز پنبه شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به بازار ملتهب ارز، گفت: صنعت گردشگری در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی پیدا کرده بود اما نابسامانی‌های بازار ارز هر چه در این زمینه رشته شده بو...

محمد جواد جمالی نوبندگانی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

اقدامات آمریکا در افغانستان تاکتیکی برای امتیازگیری از دولت و گروه‌های معارض

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه طالبان دست نشانده آمریکا در افغانستان هستند، گفت: تمام اقدامات آمریکا تاکتیکی برای حضور در منطقه با هدف اخذ امتیاز از دولت‌ها و گروه‌های معارض است.


حضور حمیدرضا حاجی بابایی در غرفه خبرگزاری خانه ملت
حاجی بابایی:

اسامی دریافت کنندگان دلار 4200تومانی منتشر شود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی از وضعیت مبهم در تخصیص ارز 4200 تومانی به واردکنندگان انتقاد کرد.

فیلم
پربازدیدها
گزارش تصویری
آخرین اخبار
خارج از دستور
حمایت از تیم ملی فوتبال
پیروزی تیم ملی فوتبال دلچسب بود اما مهمتر از آن، فرصت تماشای این مسابقه و ظهور و بروز خوشحالی حاصل از برد آن به صورت ملی و دسته جمعی بود؛ با این وجود تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از ضرورت فضادهی بیشتر و اعتماد به مردم می‌گویند.
برگزیده