هدر اصلی سایت
رضا انصاری
انصاری:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: بسته جدید ارزی فرصتی است برای تولیدکنندگان کشور از جمله صنایع سنگ ساختمانی تا به دنبال بازارهای صادراتی باشند.
علیرضا سلیمی
سلیمی مطرح کرد:

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گردش مالی در حوزه لوازم تحریر را فوق نجومی خواند و از وجود مافیای واردات نوشت افزار خارجی در کشور خبر داد.
لاریجانی پیام

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی دوازدهمین سالگرد پیروزی رزمندگان دلیر مقاومت در نبرد سرنوشت ساز سی و سه روزه را به سیدحسن نصرالله و ملت مقاوم لبنان تبریک گفت.
عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت بازنگری در پیش شرط های ارایه تسهیلات مسکن تاکید کرد و گفت: اثرگذاری وام مسکن برای اقشار ضعیف جامعه باید بیشتر شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:نباید زمانی که ارز برای واردات کالاهای اساسی با نرخ ترجیحی تعلق می گیرد، کالا با نرخ ارز آزاد به مردم به فروش برسد.
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه برگزاری کنکور آسیب‌های فراوانی در زمینه روحی و روانی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند، گفت: کنکور معیاری برای سنجش مهارت تست‌زنی است نه سنگ محکی ...
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: در نشست کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر مسائل امنیتی دریا حل‌وفصل شد که این موضوع مقدمه رسیدن به رژیم حقوقی مشخص است.
محمدباسط درازهی
درازهی مطرح کرد:

مدارس خشتی در کمین جان دانش‌آموزان مناطق محروم/ ای کاش مدارس کپری باقی می‌ماندند!

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در سال‌های گذشته آموزش و پرورش خبر از کپرزدایی از مدارس داد، معتقد است مدارس خشتی جایگزین، وضعیتی به مراتب خطرناک‌تر دارند.

دکتر لاریجانی نبیه بری
درپیامی؛

دکترلاریجانی سالگرد پیروزی رزمندگان مقاومت در نبرد سی و سه روزه را به نبیه بری تبریک گفت

دکترعلی لاریجانی دوازدهمین سالگرد پیروزی بزرگ مجاهدین مقاومت در جنگ سی و سه روزه «الوعد الصادق» را به رئیس مجلس،ملت لبنان و نمایندگان مجلس لبنان تبریک و تهنیت گفت.

سید حسین نقوی حسینی
نقوی حسینی:

ایران 15 همسایه مرزی دارد/ تعبیه زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی برای مقابله با تحریم‌ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ایران از 15 همسایه مرزی برخوردار است، گفت: زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی باید برای مقابله با تحریم‌ها فراهم شود.

عزت الله یوسفیان ملا
یوسفیان‌ملا پاسخ داد:

راهکارهای قانونی برای جلوگیری از تضییع حق ایران در دریای خزر چیست؟

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس مسائل مطرح شده درباره سند کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و راهکارهای قانونی برای جلوگیری از تضییع حق کشورمان را تشریح کرد.

حسن خسته بند
خسته بند:

فاینانس داخلی به کمک نوسازی شبکه ریلی درون شهری می آید/ ساخت واگن با مشارکت روس ها

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: به شهرداری ها این فرصت داده شده تا بتوانند از فاینانس داخلی، خارجی و همچنین اسناد اوراق مشارکت در مسیر تجهیز و نوسازی شبکه ریلی درون شهری استفاده کنند.

محسن کوهکن در خانه ملت
کوهکن:

طرح موضوع استعفای دولت نابخردانه بود/ دولت بماند و پاسخگو باشد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عنوان ناکارآمدی دولت به شدت اشتباه است و دولت باید مسئولیت خود را به سرانجام برساند و در این مسیر نظارت شود و قوی باشد.

همایون هاشمی
هاشمی:

سلامت مردم دستمایه زیاده‌خواهی شبکه‌های ماهواره ای و فضای مجازی/ وزارت بهداشت با توزیع کنندگان غیر مجاز محصولات پزشکی برخورد کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بخشی از تبلیغات پزشکی در ایران، به مسائل زیبایی مربوط می‌شوند،که غالبا در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی انجام می‌گیرد و متاسفانه بر روند این گونه از تبلیغات نظا...

حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی
سیاوشی:

زیرساخت و امکانات ورزشگاه آزادی برای حضور زنان آماده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره شرایط زیرساخت‌های ورزشگاه آزادی برای حضور زنان، گفت: زیرساخت ورزشگاه آزادی برای حضور زنان آماده است.

حضور دکتر علی لاریجانی در نشست تنظیم بازار استان قم
دکتر لاریجانی در کارگروه تنظیم بازار

کالاهای کشف شده احتکاری سریعا به چرخه توزیع وارد شود/ تنظیم بازار کالاهای اساسی با مکانیزم جدید

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: منطق ارز دو نرخی برای واردات کالاهای اساسی و غیراساسی به نفع صادرکننده است و رانت را از بین می برد.

اینستاگرام اینستا ملت
اینستاملت:

افت شاخص ملی محیط کسب و کار/ روایت جعفرزاده از رابطه روحانی با مجلس و کابینه‌اش/پیوستن نمایندگان مجلس به کمپین جدید "فرزندت کجاست؟"

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.

فریده اولادقباد
اولادقباد مطرح کرد:

رونق کرسی‌های آزاداندیشی و قانونمندی بورسیه‌ها راهی برای کاهش مهاجرت دانشجویان/ استفاده از صنایع کاربر به جای سرمایه‌بر

عضو کمیسیون آموزش مجلس رونق کرسی‌های آزاداندیشی، قانونمند کردن بورسیه‌ها، سوق دادن دانشجویان به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و مهارت آموزی را راهکارهای جلوگیری از افزایش مهاجرت دانشجویان دانست.

نشست خبری دکتر لاریجانی چهره مشروطه
دکتر لاریجانی در نشست کارگروه اشتغال:

بخش صنعت نیاز به مراقبت ویژه دارد/مشاغل خانگی در زمینه صادرات اثرگذار هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بخش صنعت نیاز به مراقبت ویژه ای دارد و باید تسهیلات موردنیاز آن را تامین کنیم.

احمد سالک
سالک کاشانی تشریح کرد:

ضعف مدیریت و عدم جامع‌نگری دلایل شکاف اقتصادی در جامعه/ روایت افرادی 8سال قدرت داشتند اما اپوزیسیون شدند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد ضعف مدیریتی و جامع نگری برای برخورد با مشکلات وجود ندارد لذا شاهد شکاف اقتصادی و افزایش فاصله طبقاتی هستیم.


سلمان خدادادی
خدادادی:

حاشیه‌نشینی به شهرهای متوسط هم سرایت کرده است/ مردم در روستاها درآمد پایداری ندارند

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، علت اصلی مهاجرت روستاییان به شهر‌ها را نبود شغل و درآمد پایدار دانست.

فیلم
پربازدیدها
گزارش تصویری
آخرین اخبار
خارج از دستور
دریای خزر کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر
نمایندگان در توضیح کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر:
نمایندگان مردم در مجلس، کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و سند راهبردی تدوین شده را ماحصل مذاکرات 22 ساله با همسایگان ساحلی دانستند و تاکید کردند که این مفاد برای اجرا باید به تایید رهبری برسد.