لوگو
ملک محمدی با اشاره به آغاز به کار جامعه هنری ایران و مالزی:
سه‌شنبه 7 تیر 1390 ساعت 11:47

راه‌اندازی مراکز فرهنگی در کشورهای دیگر، به توسعه روابط دیپلماتیک می‌انجامد


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایجاد دفاتر فرهنگی مشترک با کشورهای دیگر بویژه کشورهای دوست را اقدامی مثبت دانست و تأکید کرد: در قالب دفاتر مشترک فرهنگی، مبادله کالاهای فرهنگی و هنرمندان در میان کشورهای دوست افزایش می‌یابد و مقدمات گسترش تعاملات میسر می‌شود.

"حسن ملک محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به تأسیس و آغاز به کار جامعه هنری ایران و مالزی، گفت: تأسیس و راه‌اندازی مراکز فرهنگی و هنری مشترک با کشورهای دیگر، موجب تقویت روابط فرهنگی، علمی و دیپلماتیک ایران با دنیا خواهد شد.

نماینده مردم دامغان با تأکید بر ضرورت معرفی فرهنگ غنی ایران اسلامی به مردم جهان اظهار داشت: فعالیت مراکز فرهنگی و هنری بسترهای لازم برای انتقال فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی را به دیگر کشورهای فراهم می‌کند و با معرفی مصادیق هنری ایران، زمینه‌ساز توسعه و جهان‌گیر شدن این فرهنگ می‌شود.

ملک‌محمدی تأسیس دفاتر مشترک فرهنگی میان ایران و کشورهای دیگر بویژه کشورهایی که فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایرانی دارند را اقدامی مطلوب و مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: در قالب دفاتر مشترک فرهنگی، مبادله کالاهای فرهنگی و هنرمندان در میان کشورهای دوست افزایش می‌یابد و مقدمات گسترش تعاملات میسر می‌شود.

وی در پایات تصریح کرد: تأسیس دفاتر فرهنگی مشترک نباید فقط در مرحله راه‌اندازی باقی بماند، بلکه باید فعالیت‌های این دفاتر توسعه پیدا کند و شاخص‌های فرهنگی فعالیت‌های بین‌المللی ارتقا یابد.

جامعه هنری ایران و مالزی که به تازگی به تایید دولت مالزی رسیده، روز دوشنبه به ریاست یک مالزیایی و نایب رییسی یک ایرانی کار خود را در کوالالامپور آغاز کرد. جامعه هنری ایران و مالزی تلاش می کند تا ظرفیت های هنری دو ملت برای دو طرف معرفی شود و قرار است نمایشگاه های مشترک و اعزام هنرمندان بین دو کشور در دستور کار قرار گیرد.