لوگو
نمایندگان مجلس تأکید کردند؛
چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 11:50

طرح اتهام حمایت از تروریسم علیه ایران؛ اوج سرسپردگی بان‌کی‌مون به ایالات متحده آمریکا


نمایندگان مردم در خانه ملت، با اشاره به کارنامه ضعیف بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل، تأکید کردند که بان کی مون برای حفظ موقعیتش دست به هر کاری حتی تبعیت از اهداف خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی می زند.

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ در هفته گذشته خبرگزاری رویترز مدعی شده است که به گزارش محرمانه دست یافته که نشان می‌دهد "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد نگرانی خود را نسبت به نقض تحریم‌های شورای امنیت توسط ایران اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش دبیر کل سازمان ملل از نقض احتمالی این تحریم‌ها توسط ایران اعلام نگرانی کرده است.بان کی مون در این گزارش نوشته است: حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، 24 ژوئن 2016 در سخنانی که از شبکه تلویزیونی المنار پخش شده، اعلام کرد که بودجه حزب الله، حقوق و هزینه‌ها، تسلیحات و موشک‌ها، همه و همه از جمهوری اسلامی ایران تامین می‌شود.بان کی مون می‌افزاید: من به شدت نگران این اظهارات هستم که نشانگر انتقال تسلیحات از ایران برای حزب الله لبنان است و این اقدام می تواند مغایر با قطعنامه شورای امنیت باشد.

شورای امنیت سازمان ملل علیه برخی گروه‌ها مانند حزب الله لبنان و حوثی‌ها در یمن تحریم‌هایی اعمال کرده است که به موجب آنها هیچ کشوری نباید اسلحه در اختیار این گروه‌ها قرار دهد.

حال تعدادی از نمایندگان به نسبت به این مسئله واکنش نشان داده اند.

 

فضای کنونی حاکم بر غرب، فضای ترامپیسم است/ بان کی مون در مسیر ایران هراسی حرکت می کند

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات منتشر شده از سوی بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل مبنی بر نقض قطعنامه های تسلیحاتی شورای امنیت از سوی ایران، گفت: فضای کنونی حاکم بر غرب، فضای ترامپیسم است و در این فضا مقامات غربی اظهار نظر می کنند.

سید حسین نقوی حسینی 34067511/9/2016 12:31:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611107362863994_Thum.jpgمجلس شورای اسلامی
سید حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آن جایی که ترامپیسم به دنبال فشارهای بیشتر علیه جمهوری اسلمی و در پی نقض برجام به عنوان توافق بین المللی است، غربی ها بهانه یابی می کنند تا با بهانه های جدید مانند فعالیت های تسلیحاتی ایران و یا ادعای بی پایه و اساس حمایت ایران از تروریسم، فشار بیشتری را بر جمهوری اسلامی وارد کنند.

نقوی حسینی افزود: بان کی مون هم در این مدار و راستا حرکت می کند و تلاش کرده که به عنوان جزئی از پازل فشار بر ایران نقش آفرینی کند، همان طور که در دوران مدیریت خود در سازمان ملل همین مسیر را طی کرد.

نقوی حسینی گفت: جمهوری اسلامی در حوزه تسلیحاتی با استراتژی دفاعی حرکت می کند و قطعا ایران در حوزه دفاع آنقدر باید توانمند باشد که هر تهدیدی را در نطفه خفه کند.

وی ادامه داد: به نظر من بان کی مون هم در مسیر ترامپیسم و ایران هراسی حرکت می کند.

 

بان کی مون در دوران دبیر کلی شخصیتی مردد، بی سواد و ترسو داشت/ اظهارات بان کی مون درباره ایران سراسر کذب است

سیدمحمدجواد ابطحی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات منتشر شده از سوی بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل مبنی بر نقض قطعنامه های تسلیحاتی شورای امنیت از سوی ایران، گفت: اگر بخواهیم به دبیران کل سازمان ملل در ادوار مختلف نمره بدهیم، قطعا بان کی مون در میان دیگر دبیران کل، نمره منفی صفر خواهد گرفت.

سیدمحمدجواد ابطحی 3406757/5/2016 12:33:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109280514467_Thum.jpgسیدمحمدجواد ابطحی
سیدمحمدجواد ابطحی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه بان کی مون در تمام حوزه های مدیریتی دبیر کل سازمان ملل ضعیف عمل کرد و این موجب شد که کشورهای غربی دست به هر کاری در عرصه بین المللی بزنند.

وی گفت: بان کی مون در دوران دبیر کلی شخصیتی، مردد، بی سواد و ترسو داشت و برای حفظ موقعیت و مقامش دست به کاری حتی تبعیت از اهداف خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی زد که در نهایت خود اعتراف کرد که به علت حمایت مالی عربستان، قادر به اضافه کردن اسم این کشور در لیست ناقضان حقوق کودکان نیست.

ابطحی  تصریح کرد: اظهارات بان کی مون درباره ایران سراسر کذب و دروغ است و این اظهارات و ادعاها را برای خوشایند اربابان غربی خود مطرح می کند.

 

بان کی مون به دنبال حمایت غرب از وی در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی است

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات منتشر شده از سوی بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل مبنی بر نقض قطعنامه های تسلیحاتی شورای امنیت از سوی ایران، گفت: به طور حتم اظهارات و ادعاهای نادرست دبیر کل سابق سازمان ملل به نفع وجهه این سازمان بین المللی نیست.

جلیل رحیمی جهان آبادی 34067511/7/2016 4:24:49 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103723808637_Thum.jpg
جلیل رحیمی جهان آبادی

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این سوال باید از بان کی مون مطرح شود که تا کنون چه میزان از قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت درباره مسائل مختلف به ویژه فعالیت ها و اقدامات رژیم صهیونیستی اجرایی شد.

وی گفت: اظهارات بان کی مون نشان دهنده رویکرد دو گانه غرب در مسائل مختلف در قبال ایران است، به طوری که در شرایط کنونی بسیاری از کشورهای غربی تسلیحات گسترده ای را روانه عربستان کرده اند تا در جنگ علیه مسلمانان یمن استفاده شود، اما سازمان ملل هیچ واکنشی نسبت به این مسائل نداشته اند، اما حمایت تسلیحاتی ایران از گروه های آزادی بخش و مقاومت را مصداق حمایت از تروریسم می دانند.

رحیمی جهان آبادی افزود: قانون اساسی ارائه کمک به نهضت های آزادی بخش و گروه های اسلامی را جزء وظایف دستگاه ها به ویژه وزارت خارجه می داند، ازاین رو ایران نه تنها حزب الله را گروه تروریستی نمی داند، بلکه حزب الله گروهی است که در برابر تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی ایستاده است.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: به نظر من اظهارات بان کی مون برای دریافت حمایت غرب از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری در کره جنوبی است./

پایان پیام