سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با تصویب امروز مجلس صورت می‌گیرد

معافیت 15 ساله شرکت‌های دانش بنیان از مالیات

سرویس صحن
**با تصویب لایحه حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، شرکت های دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و نیز شرکت ها و موسساتی که بیش از 50 درصد از مالکیت آنها متعلق به شرکت های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی دولتی باشد، مشمول حمایت های این قانون می شود.
یکشنبه 24 مرداد 1389 ساعت 11:17

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه در بررسی لایحه حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب کردند که شرکتها و موسسات دانش بنیان شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصادی دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج و توسعه (شامل طرحی و تولید کالای و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوطه تشکیل می شود.

همچنین براساس تبصره ماده یک نمایندگان مصوب کردند شرکت های دولتی موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و نیز شرکت ها و موسساتی که بیش از پنجاه درصد (50 %) از مالکیت آنها متعلق به شرکت های دولتی و موسسات نهادهای عمومی غیردولتی باشد مشمول حمایت های این قانون نیستند.

در ادامه این جلسه نمایندگان در ماده 2 مصوب کردند شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری که مسئولیت برنامه ریزی و پیگیری اجرای این قانون را به عهده دارد از این پس در قانون به اختصار شورا نامید شود و دبیرخانه شورا مسئول پیگیری اجرا مصوبات شورا از طریق دستگاه های ذی ربط باشد.

همچنین طبق ماده 2 این لایحه که به تصویب نمایندگان رسید حمایت ها و تسهیلات قابل اعطاء به شرکتهای دانش بنیان در این قانون شامل معافیت از پرداخت مالیات، عوارض، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی به مدت پانزده سال، تامین تمام یا بخشی از هزینه تولید، عرضه یا به  کارگیری نوآوری و فناوری با اعطاء وام کم بهره یا بدون بهره بلندمدت یا کوتاه مدت، اولویت استقرار واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی و تولیدی شرکت های دانش بنیان موضوع این قانون در محل پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، مناطق ویژه اقتصادی و یا مناطق ویژه علم و فناوری. اولویت گذاری واگذاری تمام یا بخشی از سهام و موسسات پژوهشی دولتی قابل واگذاری براساس ضوابط قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران واجرا و سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی به شرکت دانش بنیان موضوع این قانون. ایجاد پوشش بیمه ای مناسب برای کاهش خطرپذیری محصولات دستاوردهای دانش، نوآوری و فناوری در تمام مراحل تولید، عرضه و به کارگیری تسهیل شرایط مناقصه در موضوعات مروبتط با ماده یک و تمهید امکان مشارکت شرکت های دانش بنیان موضوع این قانون.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000