خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/24 12:23:00
سرویس صحن
مرعشی در نطق میا دستور:

واردات بی رویه زیتونکاران را با چالش جدی مواجه کرده است

**نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تاکنون هیچگونه اقدامی در جهت اجرایی نمودن پروژه‌های شهرستان رودبار مصوب در سفرهای استانی اول و دوم هیات دولت بعمل نیامده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "صمد مرعشی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه گفت: به لطف خداوند منان در سالهای اخیر جمهوری اسلامی ایران با رد الزامات و چهارچوب های تحمیلی حاکم بر دنیا موفق به ایجاد ارتباط عاطفی و انسانی با افکار عمومی و ملتهای گوناگون در سراسر جهان شده است. به همین منظور از تریبونهای مختلف با مخاطب قرار دادن بشریت در هر جای دنیا مواضع و نظرات سلطه ستیزانه و ضداستکباری خود را منعکس می سازد.

وی ادامه داد: با اهتمام و توجه ویژه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جنبشی از حساسیت های عمومی در سراسر دنیا نسبت به وضع فعلی ایجاد شده است.

مرعشی خاطرنشان کرد: امروزه بستر و زمینه ای از بیداری مردم دنیا به آنچه که در سیاست بین الملل می گذرد به وجود آمده و نظامات تبعیض آلود و تحمیلی غرب بر ساختارهای نظام بین الملل از اقتصاد و سیاست گرفته تا حقوق و فرهنگ با چالشهای جدی نظری و عملی مواجه شده است.

نماینده رودبار افزود: ما شدیدا به این نوع دیپلماسی نیازمندیم. چرا که از یک سو با نبردی نرم و خزنده مواجه هستیم که به انواع و اقسام تکنیک ها و وسائل ارتباط جمعی مسلح است و جوی پر از دروغ، شایعه و مغلطه را علیه کشورمان به وجود آورده است و از سوی دیگر قابلیت ها و ظرفیت های کم نظیری را در اختیار داریم که می تواند ضمن خنثی سازی این هجوم همه جانبه، مواضع به حق و انسانی و حقیقت طلبانه نظام ما را به سراسر دنیا برساند.

وی تاکید کرد: تردیدی نیست که عطش و نیاز ملتها در اقصی نقاط جهان، پاسخ موثر و مطلوبی را ارائه می دهد.

مرعشی یادآور شد: در شرایط فعلی رسالت کشور ما بیدارسازی و غفلت زدایی از وجدانهای مردم دنیا و حساس ساختن فطرتهای پاک بشری در سراسر جهان به وضع ظالمانه موجود است. وجود نیروهای متعهد انسانی، سرمایه های بی بدیل فرهنگی و اجتماعی و فرهنگ غنی و جهان شمول اسلام ناب محمدی (ص) و به علاوه منزه بودن نظام ما از تجاوزگری، غصب و استثمار موجب شده است تا بتوانیم در موضع مدعی و منادی وارد صحنه شویم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بی تردید شعار صدور انقلاب اسلامی به جهان که از آرمانها و منویات بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، تنها از همین مجرا و مسیر تحقق خواهد یافت.

وی تصریح کرد: حضور قدرتمندانه و هوشمندانه در عرصه دیپلماسی افکار عمومی جهان خواهد توانست احساسات متراکم مردم جهان را به مثابه ذخائر کارآمد انرژی نهفته در اعماق دلها آزاد سازد و موجی از عزم جزم جهانیان در مقابله و مخالفت با زیاده خواهی های قطب استکبار و سلطه گر را به وجود آورد.

مرعشی یادآور شد: در ادامه نظر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر احمدی نژاد و هیات محترم دولت را به نکاتی چند درخصوص مشکلات موجود در شهرستان رودبار معطوف می دارم.

وی ادامه داد: با توجه به تاکید حضرتعالی بر ضرورت اجرایی نمودن مصوبات هیات محترم دولت در روز اول و دوم متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در جهت اجرایی نمودن پروژه های شهرستان رودبار بعمل نیامده است استدعای اینجانب دستور تسریع در اجرایی نمودن مصوبات می باشد.

نماینده مردم رودبار با اشاره به واردات بی رویه زیتون و روغن زیتون و بی توجهی مسئولین نسبت به فرآوری محصول زیتون در شهرستان، متذکر شد: کشاورزان و باغداران زحمتکش زیتون با مشکل جدی مواجه شده اند، استدعای اینجانب دستور ساماندهی اوضاع ناهنجار در امر زیتون می باشد.

وی در ادامه بر ضرورت اختصاص اعتبار مناسب برای رفع مشکل جدی آب شرب در شهرهای لوشان ـ منجیل ـ رودبار ـ رستم آباد ـ بره سو و جیرنده و توتکابن و روستاهای شهرستان رودبار که در بدترین شرایط بسر می برند، تاکید کرد.

مرعشی همچنین ضرورت تعریض جاده لوشان، جیرنده و کلیم و هم چنین توتکابن به بره سر و کلیشم و دمزاز به سی بن، توسعه و بهبود عمران روستایی (از قبیل مدرسه، راه، آب شرب و آب کشاورزی، راه میان مزارع)، فراهم آوردن زمینه های علمی اجرایی در رابطه با صنایع تبدیلی و فرآوری، رسیدگی عاجل به وضع کارخانجات در حال تعطیلی یا ورشکسته شهرستان و تلاش در جهت احیای آنها و ضرورت دستور تاسیس دانشگاه آزاد و پیام نور در شهرهای لوشان و رستم آبادرا یاداور شد.

وی با اشاره به بیکاری جوانان در شهرستان رودبار، از وزارتخانه های کار و امور اجتماعی، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی و تعاون خواست توجه خاصی به این مهم داشته باشند.

نماینده مردم رودبار در پایان همچنین ضرورت محاسبه و پرداخت مطالبات مالکین زمینهای نیروگاه بادی سایت منجیل توسط سازمان انرژی های نو بعد از 20 سال، ضرورت ساماندهی حاشیه رودخانه سفیدرود در حوزه شهر رودبار و رودخانه سیاهرود در رحمت آباد با توجه به مصوبه هیات محترم دولت در سفرهای اول و دوم، ضرورت دستور به اتمام رساندن مرکز CNG شهر لوشان بعد از گذشت 40 ماه که به صورت نیمه کاره رها شده است و ضرورت دستور به اتمام رساندن سالن ورزشی شهر لوشان بعد از گذشت 40 ماه که به صورت نیمه کاره رها شده است، را متذکر شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet