روز مجلس
1386/05/09 12:05:00
سرویس صحن

مجلس با فوریت لایحه مقررات مالی و معاملاتی سازمان پژوهش‌ و برنامه ریزی موافقت کرد

مجلس شورای اسلامی به یک فوریت لایحه مقررات مالی و معاملاتی سازمان پژوهش‌ و برنامه ریزی آموزشی رای مثبت داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی به یک فوریتی رای دادند که در صورت تصویب نهایی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش مشمول قوانین و مقررات راجع به امور مالی و معاملاتی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی می‌باشد و شورای سازمان مزبور مسئولیت‌هایی که در قوانین و مقررات یاد شده به عهده هیات امنا محول شده است، اعمال خواهد نمود.

فوریت این لایحه با 149 رای موافق، 8 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

غلامعلی حدادعادل در دفاع از فوریت این لایحه گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مدت‌هاست که این درخواست را کرده و چون این لایحه بصورت عادی در دستور کار قرار گرفته است لذا احتمال دارد که در این دوره از مجلس نوبت بررسی آن نرسد.

وی افزود: بنده از این جهت تقاضای یک فوریت را مطرح می‌کنم که مدت 13 سال در این سازمان کار کردم و 11 سال مستمرا مسئولیت این سازمان را برعهده داشتم و کاملا از وظایف این سازمان و اهمیت آن در وزارت آموزش و پرورش اطلاع دارم.

حدادعادل گفت: وظایف این سازمان پژوهشی و تحقیقاتی است و در واقع یک موسسه دانشگاهی در دل وزارت آموزش و پرورش است و اگر همکاران به یک فوریتش رای دهند تا اختیاراتی به این سازمان داده شود که از ماده 49 قانون برنامه مثل موسسات آموزش عالی استفاده کند جا دارد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet