اربعین حسینی
1389/05/24 11:33:00
سرویس صحن

انتقاد علیخانی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری

**نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از کوتاهی و تعلل معاونت راهبردی ریاست جمهوری در توجه به مشکلات مربوط به بیمارستانها و استخدام نیروی انسانی برای وزارت بهداشت و درمان انتقاد کرد.

"قدرت الله علیخانی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه 24 مرداد ماه با اشاره به سفر هیات دولت به قزوین در اردیبهشت ماه سال 88 اظهار داشت: یکی از مصوبات این بود که چارت تشکیلات بیمارستان جدیدالتاسیس مینو در قزوین که البته تنها بیمارستانی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در قزوین ساخته شده است، مصوب شود. متاسفانه بیش از یکسال از این مصوبه می گذرد که معاونت راهبردی ریاست جمهوری اقدامی نکرده و در برابر تصویب چارت تشکیلاتی مقاومت می کند که البته جای تاسف است.

وی با اشاره به ملاقات روز گذشته خود با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزیر در این دیدار اظهار داشت در حال حاضر برای 11400 تخت آماده بهره برداری در بیمارستان های کشور نیاز به 17500 نفر نیرو می باشد که می بایست معاونت راهبردی ریاست جمهوری تصویب نماید که اقدامی نمی‌کند که باید توجه رئیس جمهور را جلب نمایم که این اقدام تا چه اندازه می‌تواند در حل مشکلات بیماران موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: البته بعضی از معاونین ریاست جمهوری به اینجانب اظهار داشتند که وزارت بهداشت و درمان نیروی لازم را در اختیار دارد ولی از ظرفیت‌های وزارت بهداشت استفاده نمی‌‌شود. وقتی این موضوع را به وزیر بهداشت و درمان گفتم، بسیار ناراحت شد و اظهار داشت: که این یک دروغ بزرگ است.

علیخانی در ادامه نطق خود با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت و درمان مبنی بر نیاز این وزارتخانه به 12500 نیرو اشاره و خاطرنشان ساخت: وزیر محترم بهداشت در این دیدار اظهار داشتند برای اداره و ارائه خدمات در خانه‌های بهداشت در شهر و روستا که آماده بهره برداری بوده و بلااستفاده می باشند نیاز به 12500 نفر نیرو داریم که نیاز به مصوبه دارد.

عضو فراکسیون اقلیت افزود: حال این موارد به عهده 2 نفر از معاونین رئیس جمهور جناب آقای دکتر عزیزی و آقای دکتر فروزنده می باشد که هرگونه تعلل و کوتاهی و توجیه غیراصولی قابل قبول نیست.

نماینده قزوین کوتاهی در این امر را خیانت به دولت عنوان کرد و اظهار داشت: به اعتقاد بنده کوتاهی در این امر نه تنها خیانت به دولتی است که خودتان در آن دولتید و بالاتر از آن خیانت به مردمی است که ولی نعمت ما به فرموده امام هستند و امروز با بیماری های مختلف گرفتارند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزارت بهداشت با وجود 50 هزار پست بلاتصدی شدیدا با کمبود نیروی انسانی و مشکل مواجه می باشد.

نماینده مردم قزوین در ادامه به وضعیت اتوبان قزوین  ـ کرج ـ تهران اشاره کرد و تصریح کرد: این اتوبان تنها راه ارتباطی شمال و غرب کشور می باشد که بسیار حیاتی است و می بایست از مدتها قبل مورد توجه قرار می گرفت ولی متاسفانه هیچگونه توجهی و اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است و هر روز شاهد افزایش ترافیک در این مسیر هستیم و وقت مردم بیهوده تلف می شود که انتظار است وزیر محترم راه و ترابری درخصوص تعریض و احداث اتوبان موازی جدید در این محور اقدام نماید.

علیخانی با بیان اینکه کشاورزان و باغداران استان خسارت سنگین در سال گذشته و امسال دیده اند خاطرنشان ساخت: لازم است دولت توجه کرده و نسبت به پرداخت خسارت و وعده های داده شده اقدام نماید.

عضو فراکسیون اقلیت در پایان به مشکلات کارگری و عدم پرداخت حقوقهای معوقه می باشد که مرتب مورد بی مهری قرار گرفته و می گیرند اشاره کرد و خواستار توجه به این مشکلات شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet