انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/24 08:59:00
سرویس صحن

لاریجانی حلول ماه رمضارن را تبریک گفت(1)

**رییس مجلس شورای اسلامی حلول ماه مبارک رمضارن را تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: این ماه، ماه با عظمتی است که امام صادق(ع) فرمود چشم و چراغ ماه‌ها، ‌ماه رمضان است و قلب این ماه شب قدر است؛ ‌ماهی که امام علی(ع) فرمود: "نگویید رمضان، زیرا که شما نمی‌دانید رمضان چیست" و از امام باقر(ع) نقل است که رمضان یکی از نام‌های خدای عزوجل می‌باشد و از آن با احترام یاد کنید.

لاریجانی ادامه داد: ماه رمضان ماهی است که در روز ششم آن تورات و در روز سوم یا دوازدهم آن انجیل و در روز 18 آن زبور و در شب قدر قرآن کریم نازل شد، یعنی همه کتاب‌های آسمانی بزرگ در این ماه نازل شده‌اند و در روز 16 این ماه معراج رسول اکرم (ص) روی داد.

وی با بیان این‌که امسال ماه مبارک رمضان در تابستان واقع شده است، اظهار داشت: در حدیث آمده است که هر که در روز گرم تابستان روزه بدارد خداوند او را از تشنگی قیامت با شراب بهشتی سیراب می‌کند و رسول خدا(ص) فرمود: "روزه گرفتن در گرما جهاد است" و بهشت را دری است به نام دیان (سیراب کننده) که تنها روزه‌داران از آن در وارد بهشت می‌شوند، چرا که رسول گرامی اسلام روزه را مسیر سایر عبادات دانسته‌اند و فرمودند، هر چیزی را دری است و در عبادت، روزه است.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: ‌البته آن روزه پر اهمیت روزه قلب است که امام علی(ع) فرمود: "روزه قلب بهتر از روزه زبان و روزه زبان بهتر از روزه شکم است".

رییس قوه مقننه گفت: در خطبه شعبانیه امیرمومنان(ع) از رسول گرامی اسلام(ص)، نقل می‌کند که مردم هر که در این ماه اخلاق خود را نیکو کند،‌ جواز عبور او بر صراط خواهد بود، در روزی که گام‌ها بر صراط می‌لغزد و هر که در این ماه از کار و ز حمت زیردستان خود بکاهد، خداوند حسابش را بر او ‌آسان گیرد و هرکه در این ماه آزار خود را از دیگران باز دارد، خداوند در روز قیامت که روز دیدار اوست، خشم خود را او بازدارد.

وی ادامه داد: امام علی(ع) از رسول خدا پرسیدند، یا رسول‌الله برترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمود: یا ابالحسن برترین اعمال در این ماه پرهیز از حرام‌های خداست و به همین دلیل است که امام علی(ع) فرمود خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید.

لاریجانی تاکید کرد: نتیجه ضیافت الهی را صعود در مراقبت تقوا است و به فرموده رهبر معظم انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای - دامت برکاته- اشاره کرد که فرمودند: روزه پلکانی به سمت تقوا و وسیله‌ای برای تامین آن در وجود و دل و جان شماست. نقطه مقابل تقوا، غفلت و بی‌توجهی و حرکت بدون بصیرت است. خدا ناهوشیاری مومن را در امور زندگی نمی‌پسندد. مومن باید در همه امور زندگی،‌ چشم باز و دل بیدار داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet