هدر اصلی
1389/05/25 10:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

منافع ملی ایجاب می‌کند به سمت استانی شدن انتخابات مجلس گام برداریم

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از وقت نمایندگان صرف اموری می‌شود که تاثیر چندانی بر توسعه کشور ندارد.

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با ایسنا، با دفاع از استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: در شرایط فعلی بخش عمده‌ای از وقت نمایندگان مجلس صرف پرداختن به امور جزیی در حوزه‌های انتخابیه‌شان می‌شود و از وظیفه اصلی نمایندگی خود که همانا تصمیم‌گیری کلان برای توسعه کشور و رفع مشکلاتی نظیر بیکاری است، بازمی‌مانند.

امینی با بیان این‌که نماینده باید دید و تفکر کلان نسبت به موضوعات داشته باشد، نه این‌که تنها در پی پرداختن به امور جزیی باشد، استانی شدن انتخابات مجلس را در راستای پرداختن نمایندگان به وظیفه اصلی‌شان موثر دانست و گفت: چنانچه انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، مجلس از نمایندگان توانمند تشکیل می‌شود که دید وسیع‌تر و ملی خواهند داشت. در واقع منافع ملی ایجاب می‌کند به سمت استانی شدن انتخابات مجلس گام برداریم.

نماینده کرمانشاه افزود: از سوی دیگر استانی شدن انتخابات مجلس سبب می‌شود توسعه استان‌ها به صورت متوازن صورت بگیرد و نمایندگان هر استان با هم درپی توسعه شهرستان‌های استان باشند، نه به صورت انفرادی. شاید یکی از دلایلی که باعث شده امروز شاهد وجود شهرستان‌های کمتر توسعه یافته باشیم همین است که نمایندگان به صورت انفرادی رفع مشکلات حوزه انتخابیه‌شان را دنبال می‌کنند.

وی در پایان با دفاع از این طرح، گفت: پیش‌بینی می‌شود این طرح در صحن مجلس با رای بالایی به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet