شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیدعمادحسینی:

میزان انجام تعهدات روسیه در نیروگاه بوشهر نامشخص است

سرویس اقتصادی
**سخنگوی کمیسیون انرژی درمجلس شورای اسلامی گفت:پس ازبازدیدی که قرار است کمیسیون انرژی از نیروگاه بوشهرانجام دهدمیزان انجام روس‌ها به تعهدشان مشخص می‌شود.
دوشنبه 25 مرداد 1389 ساعت 14:33

"سید عماد حسینی" سخنگوی کمیسیون انرژی و نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آغاز سوخت رسانی به نیروگاه اتمی بوشهر به خبرنگار خانه ملت گفت: مرحله سوخت گذاری نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شده که از مراحل آغازین شروع به کار این نیروگاه است.

وی ادامه داد: تاریخ اعلام شده برای راه اندازی این نیروگاه 30 مردادماه می باشد که از تاریخی که مقرر شده بود فاصله بسیاری دارد و اتمام این پروژه بسیار طولانی تر از زمان مقرر شده انجام گرفت.

حسینی افزود: البته راه اندازی این نیروگاه نشاندهنده بی اثر بودن تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا بر ایران است و نشان می دهد  که تلاشهای آمریکا برای متشنج کردن جو بین المللی علیه ما بی فایده بوده است.

نماینده مردم قروه خاطر نشان کرد: افزایش یکهزار مگابایتی به  ظرفیت شبکه برق رسانی کشور با توجه به نقص های اخیر این سیستم، می تواند راه گشای بسیاری از مشکلها باشد.

وی با اشاره به تاخیر روسیه در انجام وظایفش اذعان داشت: هنوز برای ما نامشخص است که کشور روسیه وظایف خود را در قبال تاسیس این نیروگاه به طور کامل انجام داده است یا خیر؛ اما پس از بازدیدی که قرار است کمیسیون انرژی از این نیروگاه انجام دهد میزان تعهد روسها به وظایفشان مشخص می گردد.

سخنگوی کمیسیون انرژی تصریح کرد: اهمیت راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در صحنه بین المللی  بسیار بیشتر از میزان تعهد روسیه و انجام وظایفش می باشد چرا که نشانگر نقض شدن تحریم های آمریکا توسط کشورهای هم پیمانش است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000