هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

طرح استفساریه قانون تشکیل سازمان حسابرسی از دستور کار مجلس خارج شد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس روز یکشنبه به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد طرح استفساریه بند 1 تبصره 2 قانون تشکیل سازمان حسابرسی مصوب 1362 پرداختند و با اصل ضرورت استفساریه موافقت نکردند و به این ترتیب این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387 ساعت 12:32

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد میرمحمدی نماینده قم در مخالفت گفت: براساس این طرح باید هر بندی که حسابرسی شد به دادگاه ارجاع شود و این در حالی است که داد قوه قضاییه از کثرت پرونده و شلوغی دادگاه ها بلند است.

سپس حدادعادل گفت: ابتدا رای گیری می کنیم تا ببینیم آیا مجلس قائل به ضرورت استفساریه در این موضوع است یا نه؟

پس از سخنان حدادعادل اصل ضرورت این استفساریه به رای گذاشته شد و با 70 رای موافق 34 رای مخالف و 30 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده رای دهنده به تصویب نرسید و رای گیری برای طرح استفساریه منتفی شد.

در ماده واحده استفساریه آمده است آیا تکلیف مقرر در ماده 151 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب سال 1347 در راستای انجام وظایف بازرسی قانونی سازمان حسابرسی موضوع بند 1 تبصره 2 قانون تشکیل سازمان مصوب سال 1362 قابل تسری است یا خیر؟

در پاسخ این ماده واحده آمده است: سازمان حسابرسی در مقام بازرس قانونی مکلف به رعایت ماده 151 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب سال 1347 و سایر وظایف قانونی بازرسی یا بازرسان موضوع قانون تشکیل خود و اساسنامه مربوط می باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000