خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/26 19:30:00
سرویس سیاسی

تلاش نمایندگان آلمانی برای اصلاح قانون مصرف مواد‌مخدر

**نمایندگان آلمانی در تلاش هستند قانون مصرف مواد مخدر اصلاح یابد تا به وسیله آن مجوز استفاده از نوعی ماده مخدر در داروها صادر شود.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری هدهد لندن، نمایندگان ائتلاف حاکم در پارلمان آلمان در پی اصلاح قانون مصرف مواد مخدر در این کشور هستند.

بر اساس این گزارش با اصلاح قانون مواد مخدر شرکت های داروسازی مجاز می شوند از ماده مخدر  "قنب"  در ساخت برخی داروها استفاده کنند.

"اولریکه فلاخ" سخنگوی فراکسیون حزب "دموکرات آزاد" در پارلمان آلمان که با حزب حاکم هم پیمان است در این باره اظهار داشت: اصلاح این قانون به بیماران کمک می کند از مواد دیگری برای کاهش دردهای خود به جای استفاده از داروهای معمول استفاده کنند.

اصلاح این قانون همچنین به بیماران درحال مرگ اجازه می دهد از داروهای تولید شده از این ماده برای کاهش دردهای خود استفاده کنند. همچنین بیمارستان ها و بیماران مسن مجاز می شوند جعبه اورژانسی شامل این گونه داروها را داشته باشند.

بر اساس این گزارش، اکنون تنها 40 نفر از بیماران آلمانی اجازه استفاده از این گونه داروها را دارند.

ماده قنب یک نوع ماده مخدر است که از این ماده در داروهای مسکن برای برخی بیماری های صعب العلاج به ویژه سرطان استفاده می شود.

یک سال پیش حزب دموکرات آزاد، حزب سوسیال دموکرات و حزب دموکرات وحدت مسیحی به منع استفاده از ماده قنب در داروها رای دادند.

طبق نظر سنجی ها 75 درصد آلمانی ها با استفاده از این ماده در دارو موافق اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet