هدر اصلی
1389/05/26 14:16:00
سرویس صحن
دلخوش:

سوال نماینده بجنورد از وزیر اقتصاد،منطقه‌ای است

**کاظم دلخوش طی یک تذکر آئین نامه‌ای سوال نماینده بجنورد از وزیر امور اقتصاد ودارایی را منطقه‌ای دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدکاظم دلخوش در جلسه علنی روز سه شنبه طی تذکری با استناد به ماده 193  آئین نامه داخلی مجلس در خصوص سوال نماینده بجنورد از وزیر اقتصاد گفت: در بند 3 ماده 193 آمده است چنانچه سوال کننده، توضیحات وزیر را قانع کننده نداند، با توجه به منطقه ای یا ملی بودن سوال بلافاصله کمیسیون نسبت به ارجاع سوال به هیات رئیسه برای اعلام وصول اقدام می نماید.

وی ادامه داد: کمیسیون موظف است ظرف حداکثر 10 روز نسبت به ارائه گزارش به هیات رئیسه و رئیس جمهور اقدام نماید.

دلخوش تاکید کرد: اگر دقت کنید بندهایی از این سوالات منطقه ای است و برخی از آن به وزارت تعاون اختصاص دارد و ارتباطی به این وزیر ندارد.

نماینده صومعه سرا در مورد منطقه ای بودن سوالات گفت: اتاق بورس در استانها تشکیل شده و اختیارات آن با استانداران است. ستاد سرمایه گذاری نیز در استانها تشکیل شده است. این سوالات در عین منطقه ای بودن فراگیر نیست.

 محمدحسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: شما مسئول تشخیص این کار نیستید، مسئول تشخیص کمیسیونی است که سوال به آن ارجاع داده می شود و کمیسیون نظر نهایی را اعلام می کند.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: ملاک تشخیص هیات رئیسه تشخیص کمیسیون است،یعنی هیات رئیسه حق ندارد به کمیسیون بگوید این سوال منطقه ای است یا ملی، ملاک ما نظر کمیسیون است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet