انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/27 11:30:00
سرویس فرهنگی
انتقاد الهیان از قلب نام طرح فراکسیون بانوان در رسانه ها

فراکسیون بانوان طرح امنیت زنان را ارائه داده است نه مقابله با خشونت علیه زنان

**عضو فراکسیون بانوان با انتقاد از قلب نام طرح این فراکسیون در برخی رسانه ها با عنوان «طرح مقابله با خشونت علیه زنان» گفت: نام این طرح، طرح امنیت زنان است نه مقابله با خشونت علیه زنان و لازم است برای جلوگیری از سو برداشت های رسانه های بیگانه، رسانه های داخلی در ذکر عنوان این طرح دقت به خرج دهند.

"زهره الهیان"، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: به لحاظ آموزه های دینی، اعتقاد داریم که اسلام کرامت ویژه ای برای زنان قائل است و نگاه اسلام بسیار مترقی تر و متعالی تر از نگاهی است که در سایر دیدگاه های جهان به خصوص در کشورهای غربی بر زن وجود دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس وظیفه داریم این نگاه مترقی اسلام را نسبت به شان زن، کرامت زن، جایگاه زن و امنیت اجتماعی زن تببین کنیم، برای این تبیین لازم است هم در فرهنگ سازی تلاش کنیم و هم در زمینه قانونی الزاماتی را مطرح کنیم.

الهیان گفت: این طرح هم اکنون در حد طرح مطالعاتی در مرکز پژوهش های مجلس سیر تحقیقاتی اش را می گذراند و پیگیر هستیم تا هر چه سریعتر به نتیجه برسد. پس از طی شدن مراحل مطالعاتی، طرح به صورت پیشنهاد قانونی به امضای نمایندگان می رسد و سپس در کمیسیون های تخصصی به بررسی گذاشته می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet