ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/05/27 13:40:00
سرویس صحن
نماینده مشهد طی یک تذکر شفاهی تاکیدکرد؛

مسئولان به امنیت شهر مشهد بیشتر توجه کنند

**نماینده مشهد طی یک تذکر آئین‌نامه ای با اشاره به زورگیری ها و سرقت های رخ داده در این شهر ،از دستگاههای امنیتی و قضایی خواست امنیت و آرامش شهروندان مشهدی را تامین کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "جواد آرین منش" نماینده مشهد و کلات طی یک تذکر شفاهی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس اصل 22 قانون اساسی حیثیت، جان، مال و حقوق، مسکن و شغل اشخاص باید از هرگونه تعرضی مصون باشد.

وی افزود: دولت، نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی هم موظف به برقراری آرامش و امنیت برای آحاد مردم هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه همه شهرهای کشور نیازمند امنیت و آرامش هستند تصریح کرد: اما برخی شهرها مثل مشهد که علاوه بر شهروندان خود، پذیرای 20 میلیون زائر در سال است بیش از سایر شهرها نیازمند آرامش و امنیت است.

آرین منش با اشاره به زورگیری ها و سرقت های انجام شده در مشهد در ماههای اخیر گفت: متاسفانه این زورگیری ها و سرقت ها بعضی اوقات منجر به قتل هم شده است و امنیت و آرامش این شهر را مخدوش کرده که دغدغه و نارضایتی شدیدی را در بین مردم و کسبه ایجاد کرده است.

وی از دستگاههای امنیتی و انتظامی خواست با تقویت نیروها و توسعه پایگاهها،امنیت و آرامش را برای شهروندان مشهدی تامین کنند.

نماینده مردم مشهد همچنین از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست این مساله را مورد بررسی قرار دهد.

سیدشهاب الدین صدر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر آرین منش اظهار داشت: با توجه به جایگاه مشهد و فرموده امام که گفتند آستان قدس رضوی مرکز ایران اسلامی است، این مشکل با توجه بیشتری دنبال شود.

وی از وزارت کشور خواست پیگیر مساله باشد.

 

استیری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet