هفته دفاع مقدس
1389/05/27 14:13:00
سرویس بین الملل
نایب رییس مجلس در دیدار با نماینده صلیب سرخ جهانی:

سلاح هسته‌ای صلح وامنیت جامعه انسانی راتهدیدمی‌کند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی معتقد است سلاح هسته‌ای سلامت، صلح و امنیت جامعه انسانی را تهدید می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "آندریاس ویگر" سرپرست هیات اعزامی صلیب سرخ جهانی به تهران پیش از ظهر روز چهارشنبه 27 مرداد ماه با "سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با قدردانی از اقدامات صلیب سرخ جهانی در دوران جنگ تحمیلی برای کمک به اسرای ایرانی، نسبت به تقویت و گسترش فعالیت‌های این سازمان ابراز امیدواری کرد.

ابوترابی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جایگاه و اهمیت انسان در آموزه‌های دین مبین اسلام، گفت: بر اساس آموزه‌های دین اسلام، انسان از اهمیت و جایگاه بالایی در نظام هستی برخوردار است که می‌بایست از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود برای تکامل انسان و ایجاد گسترش صلح و دوستی، تحکیم روابط انسان‌ها با یکدیگر و خداوند بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این‌که فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران در چارچوب مقررات و قواعد بین‌المللی و تحت نظارت آژانس بین‌المللی هسته‌ای است، گفت: جمهوری اسلامی ایران داشتن سلاح هسته‌ای را حرام می‌داند و معتقد است سلاح هسته‌ای سلامت، صلح و امنیت جامعه انسانی را تهدید می‌کند.

در ادامه این دیدار، هیات صلیب سرخ جهانی گزارشی از روند فعالیت‌ها و اقدامات صلیب سرخ جهانی در عرصه‌های مختلف ارائه کرد.

این هیات همچنین پیرامون فعالیت‌های این نهاد در دوران جنگ تحمیلی و آزادی اسرای ایرانی نکاتی را بیان داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet