آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی:

افتتاح نیروگاه بوشهر پایان تعهد روسها نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که راه اندازی نیروگاه بوشهر پایان همکاری روسها در این نیروگاه نخواهد بود.
چهارشنبه 27 مرداد 1389 ساعت 16:08

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر، با اشاره به اهمیت راه اندازی نیروگاه بوشهر در توسعه همکاری های ایران و روسیه گفت: افتتاح نیروگاه بوشهر علاوه بر تاثیر بر روابط ایران و روسیه بر قطعنامه ها و تهدید ها و تحریم ها علیه ایران نیز تاثیر مثبت دارد.

وی خاطرنشان کرد: البته راه اندازی نیروگاه بوشهر را می توان تجدید همکاری روس ها با ایران توصیف کرد و این اقدام می تواند تداومی بر همکاری های دوجانبه باشد.

نماینده بجنورد ادامه داد: در عین حال دشمنان و مخالفان و سلطه گران نسبت به افتتاح نیروگاه بوشهر حساسیت خود را نشان داده و می دهند اما این تحرکات و حساسیت ها نتیجه ای برای آنان نخواهد داشت.

ابراهیمی گفت:با راه اندازی نیروگاه بوشهر ایران صاحب نخستین نیروگاه اتمی خود می شود و این موضوع قطعا بر نقش و جایگاه ایران تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح نیروگاه بوشهر به معنای پایان کار و قرار داد روس ها نخواهد بود گفت: با راه اندازی نیروگاه بوشهر تنها 50 درصد قرارداد همکاری بین دو کشور انجام شده و 50 درصد دیگر قرار داد مربوط به زمان فعالیت نیروگاه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان عنوان کرد: از نظر ما نیروگاه اتمی بوشهر همچنان کار دارد و اینگونه نیست که گمان شود با افتتاح آن موضوع تمام شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000