خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/27 17:34:00
سرویس سیاسی
به دنبال توقف مذاکرات با مالکی صورت می‌گیرد؛

افزایش گفتگوهای العراقیه با ائتلاف ملی عراق

**رئیس فهرست العراقیه به دنبال توقف گفتگوهایش با مالکی روز گذشته با اعضای جنبش صدر در ائتلاف ملی عراق دیدار کرد و اعلام کرد گفتگوهایش را با این ائتلاف افزایش می‌دهد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیه روز سه شنبه با چند تن از اعضای برجسته جنبش صدر دیدار کرد.

بر اساس این گزارش علاوی پس از این دیدار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: توافقاتی میان فهرست العراقیه و جنبش صدر وجود دارد که به تسریع در تشکیل دولت جدید کمک می کند.

علاوی افزود: در روزهای آینده گفت و گوها و جلسات بسیاری با این حزب خواهیم داشت تا به توافق در مورد تقسیم قدرت در دولت جدید برسیم.

"قصی سیهیل" عضو برجسته جنبش صدر در این باره گفت:  علیرغم عضویت ما در "پیمان ملی" مشترکات زیادی میان ما و حزب علاوی وجود دارد.

علاوی همچنین اعلام کرد با حکیم نیز گفتگوهایی در روزهای آینده نیز داشته باشد.

این در حالی است که روز دوشنبه علاوی به دنبال اظهارات مالکی مبنی بر سنی خواندن فهرست علاوی اعلام کرد دیگر با مالکی گفتگو نمی کند.

 ائتلاف ملی عراق و فهرست دولت قانون به ریاست "نوری مالکی" بعد  از انتخابات "پیمان ملی" را تشکیل دادند که مدتی پیش ائتلاف ملی عراق به دلیل پافشاری مالکی بر نخست وزیری مجدد گفتگوهایش با مالکی را نیز متوقف کرد.

جنبش صدر 40 کرسی از 70 کرسی کسب شده توسط ائتلاف ملی عراق به ریاست "عمار حکیم" را در اختیار دارد.

فهرست العراقیه در انتخابات پارلمانی عراق در اسفندماه گذشته نیز 91 کرسی به دست آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet