انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/27 19:44:00
سرویس سیاسی
به دنبال تحقیق در مورد آزادی مقرحی مطرح شد؛

درخواست سناتور آمریکایی برای دست‌یابی به گفتگوهای لیبی و انگلیس

**سناتور آمریکایی، برای تحقیق در مورد آزادی مقروحی که منفجر کننده هواپیمای لاکربی آمریکا بود، خواستار دست یابی به گفتگوهای لیبی و انگلیس شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، "رابرت منیدنیز" سناتور آمریکایی درخواست کرد هر کسی که اطلاعاتی در مورد آزادی "عبدالباسط مقرحی" دارد ارائه کند.

بر اساس این گزارش، این سناتور آمریکایی که در حال تحقیق در مورد آزادی تبعه لیبی منفجر کننده هواپیمای لاکربی است از منابع آگاه از گفتگوهای صورت گرفته میان دولت های آمریکا، اسکاتلند و لیبی خواست تا هر گونه اطلاعی از این گفتگوها دارند ارائه کنند.

منیندیز اظهار داشت: من در واقع خواهان اطلاع کامل از گفتگوهای میان شرکت"بی پی" و لیبی از سال 2003 تاکنون و گفتگوهای "بی پی" با دولت انگلیس در مورد قرارداد نفتی با لیبی و  همچنین به دنبال دست یافتن به مدارک پزشکی قبل و بعد از آزادی مقرحی هستم.

منیندیز ریاست کمیته امور خارجی مجلس سنا را که قرار است در هفته های آینده برگزار شود بر عهده خواهد داشت.

سفارت انگلیس در واشنگتن از اظهار نظر در مورد خواسته های این سناتور خوددادری کرد.

مقرحی در سال 1988 هواپیمایی را در آسمان شهر لاکربی اسکاتلند منفجر کرد که منجر به کشته شدن 270 نفر شد که سال گذشته از زندانهای اسکاتلند آزاد شد. 

مقامات اسکاتلندی اعلام کردند، مقروحی را به علت ابتلا به سرطان و اینکه وی بیش از سه ماه زنده نخواهد بود آزاد کردند و اجازه دادند به لیبی بازگردد.

چندی پیش تعدادی از سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیق در مورد رابطه آزادی مقرحی و همکاری نفتی انگلیس با لیبی شدند که مقامات انگلیس از ادای توضیح در این مورد خودداری کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet