هدر اصلی
1389/05/27 14:10:00
سرویس اقتصادی
اکرمی:

مجلس بی‌توجهی به قوانین را در قالب سوال پیگیری کند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شواهد بیانگر این است دولت هیچ تعهد و التزامی به اجرای قوانین ندارد.

"سیدرضااکرمی"در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش ساعت کار اداره‌ها از سوی دولت قانونی است گفت: نگاه به حوادث و رویدادهای پس از سال 1384 تا امروز حاکی از این است دولت نهم و دهم، تمایلی به اجرای قوانین ندارد و این موضوعی نگران‌کننده است.

عضو کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کاهش ساعت کار اداره‌ها و سازمان‌ها نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد و دولت نمی‌تواند خود این کار را انجام دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید از راهکار قانونی نسبت به برخی اقدامات خلاف قانون دولت واکنش نشان دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند در قالب سئوال از رئیس‌جمهور دلایل وی از عدول از قوانین را مورد بررسی قرار دهند.

وی تصریح کرد: بررسی برنامه چهارم توسعه بیانگر این است دولت 60 درصد آئین‌نامه برنامه را تدوین نکرده است و بقیه موارد هم که به تصویب رسیده اصلاً اجرایی نشده است.

اکرمی خاطرنشان کرد: این موضوع در عدم ابلاغ 2 میلیارد دلاری که دولت باید به شهرداری می‌پرداخت نیز مشاهده می‌شود در حالی که باتوجه به وضعیت آلودگی هوا و مشکلات ترافیک در کلان شهر تهران این موضوع واجب است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet