هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس دادگاه عالی کلمبیا:

معاهده نظامی جدید آمریکا و کلمبیا باید به تایید پارلمان برسد

سرویس سیاسی
**دادگاه عالی کلمبیا معاهده نظامی آمریکا - کلمبیا را مغایر با قانون اساسی این کشور دانست و دستور داد تا برای بررسی بیشتر و تصویب به کنگره کلمبیا فرستاده شود.
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389 ساعت 13:01

به گزارش خانه ملت به نقل از بی بی سی انگلیسی ، دادگاه قانون اساسی کلمبیا به دولت این کشور دستور داد معاهده نظامی آمریکا_ کلمبیا که دسترسی ارتش آمریکا را به 7 پایگاه نظامی در خاک این کشور را آسان می کند، برای بررسی بیشتر به کنگره کلمبیا فرستاده شود.

بر اساس این گزارش ، چنین توافق نامه هایی که با معیارهای قانون اساسی کلمبیا مغایرت دارد ، حتما باید به تصویب کنگره این کشور برسد.

این گزارش می افزاید: دادگاه عالی به دولت کلمبیا دستور داده این معاهده را برای تصویب به کنگره بفرستد و کنگره کلمبیا باید این معهده را بررسی کند تا در قالب یک قرارداد بین المللی اجرا شود .

"موریسیو گونزالس" قاضی دادگاه عالی کلمبیا در این خصوص گفت: این معاهده علاوه بر الزامات جدید، توافق نامه های قبلی را نیز تمدید می کند و این برابر با یک معاهده بین المللی است و لازم است که این معاهده به تصویب کنگره برسد.

مخالفان این پیمان اعلام کردند، پیمان نظامی سال 2009 که در زمان دولت " آلوارو اوربیه" رئیس جمهور سابق وبدون مشورت با کنگره کلمبیا امضا شده ، فاقد اعتبار است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000