هدر اصلی
1386/03/12 07:05:00
سرویس سیاسی
بروجردی:

وزیر خارجه مصر آمادگی کشورش را برای برقراری روابط با ایران اعلام کرده است

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: وزیر امور خارجه مصر طی نامه‌ای آمادگی کشورش را برای برقراری روابط بدون پیش شرط با ایران اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران گفت: در نامه وزیر خارجه مصر به وزیر امور خارجه ایران برای برگزاری نشست و مذاکره با ایران اعلام آمادگی شده است.

وی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و مصر ابراز رضایت کرد و افزود: مشکلات موجود تاکنون با دولت مصر بوده و برای گروه دوستی بین دو پارلمان که در حقیقت بین دو ملت خواهد بود، مشکلی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص نتایج مذاکره ایران و آمریکا اظهار داشت: اصل موضوع مذاکره به میزان محتوای آن دارای اهمیت بود که آثار روانی سیاسی مهمی در منطقه داشته است.

وی با اشاره به حسن نیت ایران در برقراری امنیت در عراق گفت: تصمیم به حق ایران این است که امنیت به طور کامل استقرار یابد و امیدواریم هدف گذاری‌های صورت گرفته درباره برقراری امنیت محقق شود.

بروجردی تصریح کرد: حضور عراقی‌ها در این مذاکرات و تاکید آنان بر حضور ایران و دعوت چند ماه پیش جلال طالبانی رئیس جمهور عراق از دیپلمات‌های ایرانی برای بررسی مسایل امنیتی که توسط آمریکایی‌ها دستگیر شدند محصول تجارب گران ایران است و امیدواریم این همفکری بتواند به بهبود وضعیت امنیت در عراق کمک نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet