هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بهروز جعفری:

اگر اشکالی وجود دارد دولت از مجاری قانونی اقدام کند

سرویس کمیسیون ها
**نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: مواردی که در مجلس وضع می‌شوند در حکم قانون هستند.
جمعه 29 مرداد 1389 ساعت 16:11

"بهروز جعفری" نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی درباره نظر رئیس‌جمهور برای بودجه تخصیصی مترو در کلانشهرها از محل صندوق ذخیره ارزی به نشریه نشل فردا گفت: رئیس‌جمهور این موضوع را روزی که بحث استان البرز و تجمیع انتخابات ابلاغ شد، مطرح کردند.

وی در ادامه افزود: مصوبه مجلس درباره بودجه مترو هم مانند دیگر مصوبات است و برای اینکه در روند قانون‌گذاری و اجرای آن خللی وارد نشود باید این مصوبه هم ابلاغ شود، حالا اگر اشکالی وجود دارد  رئیس‌جمهور و هیأت دولت باید از مجاری قانونی اقدام بکنند تا این مشکل برطرف شود.

جعفری خاطر نشان کرد: ما معتقدیم مواردی که در مجلس مصوب می‌شود و شورای نگهبان نیز آن را تأیید می‌کند، حکم قانون را دارد. اگر رئیس‌جمهور در اجرا مشکلی می‌بیند باید از مجاری قانونی اقدام کند.

وی درباره راه‌های تعامل دولت و مجلس گفت: فکر می‌کنم برای این مورد خاص در ایام ماه مبارک رمضان که نشست‌های مختلفی با دولت داریم فرصت خوبی برای تعامل باشد اما به نظر من به طور کلی و در درازمدت باید یک کمیته مشترک از هیأت رئیسه مجلس و دولت باید درباره چنین مواردی رایزنی و همفکری کنند.

این نماینده مجلس درباره فایده ایجاد چنین کمیته‌ای افزود: با ایجاد این کمیته شبهه اینکه قانون اجرا نمی‌شود نیز پیش نمی‌آید و دیگر اینکه اگر دولت نه تنها در مورد اجرای مترو بلکه حتی در دیگر موارد نیز واقعاً مشکل دارد باید درباره چنین مواردی رایزنی کنند و راهکار آن را پیدا کنند. کمیته مشترک و رایزنی بهترین راهکار برای این امر است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000