هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:

دولت از ظرفیت بالای نمایندگان مجلس، استفاده نکرد

سرویس سیاسی
**نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهور در مجلس شورای اسلامی، بیشترین نقطه قوت دولت را سفرهای استانی اعلام کرد و نطقه ضعف عمده آن را هم تنظیم نامناسب رابطه‌اش با قوه مقننه عنوان کرد.
جمعه 29 مرداد 1389 ساعت 17:33

"حشمت‌الله فلاحت‌پیشه" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از عملکرد قوه مجریه در سالی که گذشت درآستانه هفته دولت، گفت: من اعتقادم این است که نمی توان نگاه کلی و یکنواخت به عملکرد دولت داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: چون اولا حوزه‌های عمل دولت متفاوت بوده و در ثانی بر اساس شاخص‌ها هم اگر نگاه کنیم به هر حال نتایج متفاوتی به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه من معتقدم در کل از لحاظ شاخص‌های قانون برنامه و احکام قانون برنامه که دولت باید به آن می رسید تاحدی زیادی نقص وجود دارد، به نمونه‌هایی اشاره کرد و گفت: مثلا در شاخص‌های بیکاری، جلب سرمایه، کاهش محرومیت و در مواردی از این نوع، ضعف‌هایی وجود دارد.

فلاحت‌پیشه با اظهار اینکه به نظر من بیشترین نقطه قوت دولت، مربوط به سفرهای استانی‌اش است، خاطرنشان کرد: در کل معتقدم دولت در سفرهای استانی خوب عمل کرده است.

وی افرود: بویژه در سفرهای استانی، مدیران استانی با نمایندگان مردم توانسته‌اند مکمل خوبی برای عمل در غالب سفرهای استانی باشند و به همان میزان، سفرهای استانی فرصت‌های خوبی بوجود آورده که می شود گفت از نقاط قوت دولت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ارزیابی از سیاست خارجی دولت در سال گذشته نیز گفت: من معتقدم در زمینه سیاست خارجی عملکرد دولت، جزئی از عملکرد نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود.

وی در عین حال، افزود: هر چند که برخی موضع‌گیری‌ها و رفتارهای افراطی می توانست در سیاست خارجی شکل نگیرد تا بهانه ای برای تشدید اوضاع علیه ایران نباشد.

نماینده اسلام‌آباد غرب همچنین با اشاره به موضوع عزل و نصب‌ها در دولت، گفت: در این خصوص معتقدم هر چند ضعف‌های عزل و نصبی دولت نسبت به دوره گذشته یک مقدار کم شده، ولی باز هم وجود دارد و همین امر باعث شده که یک مقدار انتقادهایی به دولت وارد شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان در ادامه با اشاره به بحث‌های حاشیه‌‌ای که در دولت وجود دارد، خاطرنشان کرد: مشخصا یکسری حاشیه‌سازی‌هایی که دولت برای خودش درست کرده و یا افرادی از دولت برای قوه مجریه درست می‌کنند، هزینه‌های زائدی بود که خود دولتمردان به دولت تحمیل کردند.

وی در این راستا خاطرنشان کرد: افراد با یکسری موضع‌گیری‌هایی که اصلا ضرورتی نداشت باعث شدند که انتقادهایی متوجه دولت شده و افرادی از آن دور شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در عین حال ضعف عمده دولت را عدم تنظیم مناسب رابطه‌اش با مجلس عنوان کرد و افزود: بالاخره در مجلس 211 نماینده درحمایت از احمدی‌نژاد در زمان انتخابات امضا کرده بودند و این تعداد امضا، نشان‌دهنده این بود که دولت می‌توانست از ظرفیت بالای نماینده‌ها استفاده کند که نکرد و عملا ما دیدیم که نوع رفتار تقابلی را در پیش گرفت و کم توجهی به قوانین نشان داد و مواردی از این نوع باعث شد که دولت فرصت‌های موجود در پارلمان را از دست بدهد.

نماینده اسلام‌آباد غرب در پایان برای رفع این ضعف و افزایش تعامل میان دو قوه مقننه و مجریه پیشنهاد داد که کمیته مشترکی میان دو قوه با اختیار لازم برای حل مشکلات تشکیل شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اعلام اینکه الان هم مجلس و هم دولت در معرض اتهام عدم کارآمدی هستند و این اتهام به هر دو قوه وارد است، افزود: بنابراین لازم است دو قوه که اصولگرا هم هستند بتوانند اختلافاتشان را حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت ضعف کارآمدی باعث می‌شود که هر دو قوه زیر سئوال بروند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000