انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/29 11:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

فعالیت احزاب می‌تواند نشاط سیاسی را در جامعه رقم بزند

**حجت‌الاسلام موسی قربانی با تاکید بر این که به وجود آمدن نشاط سیاسی در جامعه مستلزم برخورد صادقانه سیاسیون و افراد فعال در صحنه سیاسی است، گفت: در شرایطی که سیاسیون با حفظ احترام یکدیگر مطالب‌شان را بر اساس واقعیت و در چارچوب مقررات و شرع بیان کنند، آن گاه جامعه‌ از نشاط سیاسی خوبی برخوردار می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شرایطی که حرف‌های نادرستی که اختلاف‌افکن هستند و روحیه مردم را از بین می‌برند مطرح می‌شود آن گاه نشاط سیاسی از جامعه از بین می‌رود. بنابراین باید شرایطی فراهم گردد که برادری، اخوت و همکاری نماد جامعه باشد.

وی ادامه داد:‌ در صورتی که مطالبی که از سوی مسوولان و سیاسیون مطرح می‌شود واقعیات داشته و محقق شود و هم‌چنین مسائل غیرقابل تحقق بیان نگردد، شاهد جامعه‌ای با نشاط سیاسی مطلوب خواهیم بود.

نماینده مردم قائنات در خانه ملت خاطرنشان کرد: البته در این بین نباید پنهان‌کاری از سوی هیچ فرد یا گروهی صورت گیرد و باید همه کارها در معرض دید عموم مردم باشد. در این شرایط مردم زمانی که می‌بینند هیچ چیزی از آنها پنهان نمی‌شود در جریان کامل مسائل قرار می‌گیرند و هم‌چنین مطالب مطروحه در زمان مقرر تحقق پیدا می‌کند، نشاط سیاسی ایجاد می‌شود.

قربانی با تاکید بر این که فعالیت احزاب می‌تواند نشاط سیاسی را در جامعه رقم زند، ‌گفت: در این بین متاسفانه به دلیل خلاء در صداقت بعضا مشاهده می‌کنیم که برخی از احزاب، نشریات و یا خبرگزاری‌ها با رویکرد‌شان نه تنها نشاط را در جامعه ایجاد نمی‌کنند بلکه باعث کسل کردن روحیه‌ی مردم نیز می‌شوند، بدین معنا که هنگامی که مردم مدام فحش‌ها و الفاظ نادرستی را از سوی این نشریات می‌بینند احساس انزجار به آنها دست می‌دهد.

وی ادامه داد: به باور بنده نشاط سیاسی در جامعه به دلیل وجود برخی از صحنه‌ها از بین رفته و بسیار کم است که این موضوع به دلیل وجود اختلافات بین مسوولان است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در توضیح وظایف مسوولان در به وجود آمدن نشاط سیاسی در جامعه گفت: از آنجا که مسوولان در سکوی هدایت جامعه قرار دارند در درجه اول باید خودشان به وظایف‌شان عمل کنند که در این راه می‌توانند از شیوه مقام معظم رهبری تأسی گیرند.

قربانی ادامه داد: همواره شاهد هستیم که مردم هنگامی که به چهره مقام معظم رهبری می‌نگرند اشک شوق از چشمانشان سرازیر می‌شود که این به دلیل وجود صداقت، پاکی و خیرخواهی در چهره ایشان است. از این رو مسوولان نیز باید با تأسی گرفتن از رهبر انقلاب علاوه بر انجام وظایف‌شان توصیه کننده احکام اسلام باشند و در جهت نشاط سیاسی در جامعه تلاش کنند. مطمئنا رویکردی غیر از ا ین ناامیدی را در جامعه ایجاد می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet