هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده جانبار مجلس:

آموزش و پرورش سهمیه استخدامی معلولان را نادیده نگیرد

سرویس کمیسیون ها
**نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با رد استدلال های آموزش و پرورش در امتناع از استخدام نیروهای معلول در این وزارتخانه از مسئولان وزارت آموزش و پرورش خواست سهمیه استخدامی قشر معلول را نادیده نگیرند.
شنبه 30 مرداد 1389 ساعت 10:24

"شکور اکبر نژاد" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت:قانون مصوب داریم که 3 درصد سهمیه استخدامی دستگاهها برای معلولان باشد، اگر امروز وزارتخانه ای مثل آموزش و پرورش از این قانون سر باز بزند، باب نادیده گرفتن حقوق معلولان در سایر دستگاههای اجرایی کشور باز می شود.

نماینده مردم تبریز که به خاطر معلولیت از 2 پا، در صحن علنی با ویلچر حاضر می شود به توانایی های خود اشاره کرد و افزود: بنده که فقط دستها و ذهنم کار می کند، پزشک متخصص هستم و مریض ویزیت می کنم؛ چطور ممکن است کسی که از یک پا یا یک دست ناقص است، توانایی تدریس در آموزش و پرورش را نداشته باشد.

وی قدرت تکلم و شنوایی را به عنوان 2 مشخصه لازم برای تدریس عنوان کرد و گفت: نقص های دیگر نباید مانع از استخدام معلولان در وزارت آموزش و پرورش شود.

وزارت آموزش و پرورش از استخدام برخی معلولان که در آزمون اولیه این وزارتخانه نمره قبولی کسب کرده اند، امتناع می کند. این اقدام اعتراض جمعی جامعه معلولان کشور را برانگیخته است.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000