هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در جلسات هفته جاری صورت می‌گیرد

قرائت 3 گزارش کمیسیون‌های مجلس در صحن علنی

سرویس صحن
**3 گزارش کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در ارتباز با عملکرد دستگاه‌های اجرایی و اجرای قوانین این هفته در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.
شنبه 30 مرداد 1389 ساعت 10:36

به گزارش خانه ملت، قرائت گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مبنی بر عدم تهیه اساسنامه‌های شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز ایران علی‌رغم تکالیف قانونی در دستور کار جلسات علنی هفته جاری مجلس قرار دارد.

همچنین قرائت گزارش‌های کمیسیون اقتصادی درخصوص قانون مبارزه با پولشویی و کمیسیون اقتصادی درخصوص مطالبات شبکه بانکی کشور در اجرای بند «6» ماده «33» قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در این هفته در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

بر اساس بند 6 ماده 33 آیین‌نامه داخلی مجلس، تهیه گزارش موردی و سالانه در خصوص امور اجرائی دستگاهها و نحوه اجراء قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن و تقدیم گزارش به مجلس جهت قرائت از وظایف و اختیارات کمیسیون‌های تخصصی در در محدوده تخصصى خود می‌باشد.

همچنین به تصریح تبصره این بند، کمیسیونها می‌توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسؤولین ذی‌ربط موضوع را بررسی نموده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه نمایند. هیأت رئیسه می‌تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قراردهد.

در این صورت سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت هرکدام به میزان پانزده دقیقه و شش‌نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هرکدام به میزان پنج دقیقه، نظرات خود را بیان می‌نمایند.

هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهادهایی برای تصویب به مجلس ارائه نماید با رعایت مفاد آئین‌نامه داخلی در دستور حداکثر دوهفته بعد مجلس قرارخواهد گرفت و مطابق آئین‌نامه داخلی رسیدگی می‌شود.نمایندگان می‌توانند پیشنهادهای خود را تا (48)ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل نمایند. کمیسیون تا یک هفته گزارش نهایی خود را به مجلس ارائه می‌دهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000