هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

انتقاد طلایی نیک از نحوه گزاش کمیسیون اصل 90 در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی

سرویس صحن
طلایی نیک طی یک تذکر آیین نامه ای متذکر شد: ما اینجا نمی خواستیم که گزارش عملکرد کمیسیون را بشنویم، می خواستیم از خلاصه پرونده های مبارزه با مفاسد اقتصادی که کمیسیون رسیدگی کرده، مطلع شویم.
سه‌شنبه 10 اردیبهشت 1387 ساعت 13:27

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رضا طلایی نیک نماینده بهار و کبودرآهنگ با اشاره به مواد 23 و 102 آیین نامه داخلی مجلس گفت: آنچه که در حال حاضر قرائت شد باید چاپ شده باشد اما در همین حد کلی گویی هایی که اینجا مطرح شد هم چاپ نشده و در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است و اینکه آنچه که در دستور کار هفتگی هیات رئیسه چاپ کرده و از چند ماه قبل هم وعده اش را به مجلس و مردم داده اند این است که گزارش کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در مورد پرونده های مربوط به مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

طلایی نیک گفت: ما اینجا نمی خواستیم که گزارش عملکرد کمیسیون را بشنویم می خواستیم پرونده های مبارزه با مفاسد اقتصادی را که کمیسیون رسیدگی کرده خلاصه آن را مطرح می کردند. آقایان آمده اند تیتری از مسایل را مطرح می کنند اما هیچ اشاره ای به اینکه اصلا مفاسد اقتصادی چه بوده و خلاصه ای بگویند و نمایندگان مردم و ملت ایران مطلع شوند که آیا مجلس ارائه ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی دارد یا خیر؟ عنوان نکردند. الان متاسفانه این ضعف اراده مجلس را نشان می دهد که گزارش پرونده ها اعلام نمی شود.

حداد نیز در پاسخ به تذکر طلایی نیک گفت: زمانی است که شما به شیوه تهیه گزارش انتقاد می کنید که یک بحث است و زمانی می خواهید بحث آیین نامه ای بکنید. مطلبی که شما می فرمایید انتقادی به شیوه عمل کمیسیون است، کمیسیون هم اگر لازم بداند توضیح می دهد.

حداد گفت: در مجلس باید بحث آیین نامه ای شود اینکه چیزی را که یک نماینده می پسندد و ممکن است حق هم داشته باشد این معروض تذکر آیین نامه ای نیست و در رابطه با چاپ گزارش هم که فرمودید آیین نامه تصریح نکرده که گزارش را قبل یا بعد باید چاپ کرد. در مورد گزارشاتی که باید رای گیری شود طبعا باید قبل چاپ شود اما گزارش کمیسیون که برای رای گیری عرضه نمی شود چاپ آن بعد از مطرح کردن، عمل به قانون است.

حدادعادل قبل از تذکر رضا طلایی نیک با اشاره به پاسخ تذکر صبح امروز خود گفت: اگر بیانم نامناسب بود عذرخواهی می کنم ولی برای رفع شبهه عرض می کنم این ماده 8 را که شما خواندید تصریح می کند که رسانه های گروهی صدا و سیما و روزنامه ها در صورت تمایل اعلام گزارشاتی را که مربوط به عموم باشد و کمیسیون اصل 90 از طریق تریبون مجلس آن را اعلام می کند بدون هرگونه تغییر و تفسیری به اطلاع عامه برسانند متخلف طبق قوانین مربوطه مجازات خواهد شد.

وی گفت: حضرتعالی می فرمایید گزارش ناقص است ما می گوییم چیزی که کمیسیون برای این مرحله در اختیار هیات رئیسه قرار داده این است ما که نمی توانیم کمیسیون را الزام کنیم که چه چیزی را در اینجا مطرح کند.

رئیس مجلس گفت: کمیسیون این مطالب را انتخاب کرده ،بقیه آن در اختیار کمیسیون است و طبق ضوابط هر چه را تصدیق بکنند که به اطلاع عموم برسد در نوبت قرار می گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000