هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

متهم کردن ایران،راه ماندگاری آمریکا در منطقه نیست

سرویس سیاسی
**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دلیل اتخاذ سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال ایران را عدم شناخت این کشور از واقعیت‌های جمهوری اسلامی اعلام کرد و گفت: اینگونه سیاست‌ها، منافع آمریکا را در منطقه تامین نمی کند.
شنبه 30 مرداد 1389 ساعت 15:57

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت،در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا مبنی بر متهم کردن ایران به تروریسم و از طرف دیگر درخواست مذاکره با تهران،  خاطرنشان کرد: اتخاذ اینگونه سیاست‌های متناقض توسط آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد و از گذشته ما شاهد این گونه سیاست‌ها بودیم.

نماینده نیشابور علت اتخاذ این گونه سیاست‌های متناقض آمریکا در قبال تهران را عدم شناخت واقعیت‌های جمهوری اسلامی عنوان کردو افزود: نداشتن اطلاعات دقیق و اطلاعات غلطی که گروه‌هایی مانند منافقین و سلطنت‌طلب‌ها به دستگاه سیاست خارجی آمریکا می دهند، عامل اتخاذ چنین سیاست‌هایی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اظهار اینکه متهم کردن جمهوری اسلامی به حمایت از تروریسم و یا ترغیب رژیم صهیونیستی به حمله به ایران و مسائلی از این قبیل راهی برای برای ماندگاری آمریکا در منطقه باز نخواهدکرد، خاطرنشان ساخت: سردمداران ایالات متحده باید دقت بیشتری در اتخاذ سیاست‌های منطقه‌ای بکنند.

وی با اشاره به ناکامی سیاست‌های کاخ سفید در منطقه، تصریح کرد: علت شکست های پی در پی سیاست‌های منطقه‌ای واشنگتن،اتخاذ همین سیاست‌های یک بام و دو هوای آمریکاست.

سبحانی‌نیا به ذکر نمونه‌هایی از سیاست‌های دوگانه کاخ سفید در منطقه اشاره کرد و گفت: از یک طرف آمریکا از رژیم صهیونیستی که بیش از 250 کلاهک هسته ای دارد،حمایت می کند و از سوی دیگر با دستیابی جمهوری اسلامی به انرژی صلح آمیز هسته ای مخالفت کرده و از طرف دیگر اطلاعات غلط  به سازمان‌های بین‌المللی می‌دهد که اتخاذ چنین سیاست‌هایی به نفع منافع آمریکا تمام نشده و نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی سیاست‌های روشنی در ارتباط  با موضوع  هسته ای در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیش گرفته،خاطرنشان کرد:به همین منظور از امروز مرحله سوخت‌گذاری در نیروگاه بوشهر آغاز می‌شود.

سبحانی‌نیا همچنین با اشاره به سیاست‌های متناقض مقامات آمریکایی در قبال ایران، اظهار کرد: قطعا اینگونه موضع‌گیری‌های نابجا و غیرمنطقی در عزم فولادین ملت ما خللی ایجاد نخواهد کرد.

وی با اظهار اینکه آمریکا از آن دور در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت کرده و تروریسم دولتی را ترویج می‌دهد، خاطرنشان کرد: این‌گونه سیاست‌ها منافع آمریکا را تامین نکرده و راه به جایی نخواهد برد.

عضو هیات رئیسه مجلس همچنین در واکنش به تهدیدهای نظامی که علیه جمهوری اسلامی عنوان می شود،خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که به جمهوری اسلامی حمله کرده و به آن آسیب برساند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000