خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/30 14:33:00
سرویس سیاسی

از سرگیری گفت‌و گو‌های مالکی و علاوی

**علاوی و مالکی بعد از چند روز از توقف گفت‌وگو در مورد تشکیل دولت جدید بار دیگر گفتگوهای‌شان را از سرگرفتند.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، فهرست العراقیه و فهرست دولت قانون بعد از گذشت چند روز از توقف گفتگوهایشان بار دیگر گفت و گوهای خود را از سر گرفتند.

بر اساس این گزارش، "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیه چند روز پیش به دلیل اظهارات "نوری مالکی" رئیس فهرست دولت قانون در مورد سنی خواندن العراقیه اعلام کرد دیگر با مالکی گفت وگو نمی کند.

از سوی دیگر "آیت الله سیستانی" رهبر شیعیان عراق و "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق از روسای احزاب خواستند تا از هرگونه اختلاف دوری کنند و دولت جدید را هر چه سریع تر تشکیل دهند.

"اسامه نجیفی"، عضو برجسته فهرست العراقیه اعلام کرد که علاوی روز پنج شنبه نامه ای از سوی مالکی دریافت کرد که علاوی به دنبال آن تصمیم گرفت گفتگوهایش با مالکی را از سر بگیرد.

"علی دباغ" عضو برجسته فهرست دولت قانون نیز اعلام کرد، روز پنج شنبه  برای از سرگیری گفتگوها با علاوی دیدار کرده و دو پیشنهاد نیز در این دیدار در مورد اصول شراکت دو حزب و چگونگی تصمیم گیری در مورد دراختیار گرفتن قدرت مطرح کرده است.

انتخابات پارلمانی عراق در اسفندماه گذشته برگزار شد. ائتلاف ملی عراق به ریاست "عمار حکیم" و فهرست دولت قانون بعد از انتخابات "پیمان ملی" را تشکیل دادند که بعدها به خاطر پافشاری مالکی بر نخست وزیری مجدد و مخالفت حکیم با نخست وزیری او گفتگوهای این دو حزب متوقف شد.

دولت جدید در عراق به دلیل اختلاف احزب در مورد به دست گرفتن قدرت تا کنون تشکیل نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet