خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/30 12:56:00
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه درگفت وگو با خانه ملت:

آمریکایی‌ها در مذاکره با ایران حسن‌نیت ندارند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مکرر اتهامات اخیر آمریکا علیه ایران تجربه کودتای ۲۸ مرداد و عملکرد آمریکایی‌ها در آن مقطع را هر روز در حافظه تاریخی ایرانی‌ها تکرار می‌کند و برای همگان بیشتر ثابت می کند که آمریکایی ها هنوز هم دربحث مذاکره با ایران حسن‌نیت ندارند.

"حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سالگرد کودتای 28 مرداد گفت:آمریکایی‌ها بعد از انقلاب اسلامی که برای اولین بار یک حرکت انقلابی در کشور منجر به تشکیل یک نظام سیاسی دلخواه انقلابیون شد فرصت داشتند که تجربیات سیاه خود در این کودتا را تعدیل کنند اما  پس از آن تاریخ؛ همه کارهایی که از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفت در غالب همان مشی کودتا بود.

وی با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها همواره هدف براندازی در ایران؛ به رسمیت نشناختن جمهوری اسلامی، تلاش برای برقراری رابطه با مخالفین نظام جمهوری اسلامی و کمک به کشورهایی که در مقابل این نظام هستند را دنبال کرده و می کنند ادامه داد: هر آنچه که آمریکایی‌ها علیه ایران مطرح می‌کنند مربوط به رو بنای سیاست خارجی است چراکه زیربنای رابطه‌ی دو کشور ایران و آمریکا باید بر مبنای شناسایی متقابل دو طرف؛عدم تمسک به سیاست‌ها؛ رفتارهای تند علیه طرف مقابل و به رسمیت شناختن حقوق ملت و دولت باشد که ما رعایت این موارد را از سوی آمریکایی‌ها نمی‌بینیم.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  به رغم چراغ سبزها و سینگال‌هایی که آمریکایی‌ها به ایران می‌دهند اما هیچ‌یک از این سیگنال هایشان سیگنالی نیست که بنیادهای رفتاری در سیاست خارجی را در بر بگیرد. بلکه بیشتر یک نوع نگرش روبنایی است که اهداف خاصی را دنبال می‌کند.

وی ایجاد شکاف در داخل ایران و تضعیف دولت در شرایط خاص را از جمله‌ این اهداف عنوان کرد و گفت: حتی برخی چراغ سبزهای آمریکا علیه ایران توام با طرح یکسری اتهامات علیه کشورمان است و در بهترین شرایط چراغ سبزهای اخیر آمریکا؛ تلاش برای استفاده از توان نفوذ ایران در حل مشکلات آمریکا در منطقه است که عدم پذیرش این موارد از سوی ایران هم ناشی از همین نگاه زیربنایی است.

فلاحت پیشه با اعتقا د به اینکه  امروز هنوز هم اختلافات راهبردی و بنیادی بین دولت جمهوری اسلامی و آمریکا حل نشده است که این مسئله بتواند منجر به یکسری مذاکرات سازنده  بین دو کشور شود افزود: آمریکایی‌ها کاملا دوگانه در مقابل ایران عمل می‌کنند یعنی هم سیاست‌های منفی و برندازانه‌ای را علیه کشورمان دنبال کرده و هم سعی می‌کنند با نفوذ در ایران بخشی از سیاست‌های خود را پیش ببرند.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی روند طرح مذاکره آمریکا با ایران ازگذشته تاکنون را نشان‌دهنده قدرت ایران در تعامل و تقابل دوجانبه دانست و افزود: درخواست‌های مذاکره آمریکا از ایران در شرایط فعلی اذعان دارد که آمریکا  مشکلاتی دارد که تنها ایران می‌تواند این مشکلات را برای آنها حل کند و این نشان‌دهنده جایگاه جمهوری اسلامی است که در این مدت تقویت شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اظهار اینکه طرح مکرر اتهامات اخیر آمریکا علیه ایران تجربه کودتای 28 مرداد را برای ایرانی‌ها تکرار می‌کند گفت: همین حالا هم سیاست‌هایی که در قالب جنگ رسانه‌ای و استفاده از ابزارهای جنگ سردی علیه کشورمان مطرح می‌کنند شبیه آن چیزی است که در آن مقطع به کار می‌گرفتند و این نشان می‌دهد آنها هنوز هم دربحث مذاکره با ایران حسن‌نیت ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet