هدر اصلی
1386/05/09 13:36:00
سرویس صحن

نماینده قائمشهر در نطق پیش از دستور: قیمت‌گذاری نرخ تضمینی محصولات کشاورزی نباید از نرخ تورم بانک مرکزی کمتر باشد

نماینده قائمشهر با بیان اینکه قیمت‌گذاری نرخ تضمینی محصولات کشاورزی نباید کمتر از نرخ تورم بانک مرکزی باشد، گفتاز عدم افزایش نرخ برخی محصولات کشاورزی از جمله برنج و گندم نسبت به سال گذشته انتقاد کرد.

قربانعلی نعمت‌‌زاده، نماینده مردم قائمشهر،  سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی رحلت آیت‌الله مشکینی رئیس مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه با گذشت سه سال از عمر مجلس هفتم برخی مشکلات به صورت غده سرطانی و چرکین حوزه انتخابیه‌ام را گریبانگیر است، به مشکلات کارخانجات نساجی قائمشهر اشاره کرد و گفت: کارخانجات نساجی شهرستان قائمشهر که روزی گل سرسبد نساجی‌های کشور بود و رکن اصلی اقتصاد شهر را تشکیل می‌داد با دهها میلیارد تومان بدهی بر دوش شهروندان و کارگران ربروست و علیرغم دستور سریع رئیس جمهور در هیئت دولت هنوز اقدام عملی و جدی برای رفع مشکلات این کارخانجات صورت نگرفته است.

وی افزود:‌ معادن ذغال سنگ البرز مرکزی نیز که روزی شاهرگ اقتصاد منطقه سوادکوه و شهرهای دیگر مازندران بود و بوق قطار ذغال سنگ امید را در دل مردم زنده می‌کرد به سرنوشت نساجی گرفتار شده و سالهای زیادی است که متولیان اجرایی کشور وعده‌های جایگزین کک سازی و .. را می‌دهند، اما جز حرف و ذبح زمان هیچ چیزی حاصل نشده است.

نعمت‌زاده گفت: شهرستان قائمشهر شاید از معدود شهرستان‌هایی باشد که هیچگونه شهرک صنعتی در آن وجود ندارد و سالهاست که این موضوع همانند توپ فوتبالی بین فرمانداری، استانداری، منابع طبیعی و امور اراضی پاسکاری می‌گردد.

نماینده قائمشهر مشکلات کشاورزان برنجکار را مورد اشاره قرار داد و افزود: با سیاست غیر منطقی و غیراصولی که در بخش کشاورزی تداوم دارد، در آینده نه چندان دور شمال کشور از چرخه تولید برنج خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری نرخ تضمینی محصولات کشاورزی نباید کمتر از نرخ تورم بانک مرکزی باشد، گفت: متأسفانه شورای اقتصاد بدون توجه به قانون مصوب نرخ برخی محصولات کشاورزی از جمله برنج و گندم را حتی یک درصد هم نسبت به سال گذشته افزایش نداده است.

نعمت زاده اظهار داشت: بررسی تطبیقی آنچه که در دستگاه اجرایی بر اساس قانون می‌گذرد، یک بحث کلیدی است که مجلس باید آن را پیگیری کند.

وی با اشاره به‌ ماده 18 قانون برنامه چهارم توسعه مبنی بر تدوین استراتژی توسعه کشاورزی، گفت: در حالی که در این قانون مقرر شده است که این استراتژی ظرف 6 ماه با محوریت خودکفایی تدوین شود، مدتهاست که از آن خبری نیست.

نماینده قائمشهر از نیرو نیز درخواست کرد که نسبت به بالا بردن بهره وری آب اقدامات جدی را مبذول دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet