عید سعید غدیرخم
1389/05/30 15:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی صدر:

سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر پیام‌های روشنی برای جهانیان در بر دارد

**نماینده مردم خوی در خانه ملت سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر را حاوی پیام‌های روشنی برای جهانیان دانست.

موید حسینی صدر در گفتگو با فارس با اشاره به آخرین اخبار راه اندازی نیروگاه بوشهر، گفت: نیروگاه بوشهر بعد از مدت‌ها انتظار برای سوخت گیری آماده بهره برداری است و انتظار مردم برای ساخت و تجهیز این پروژه در حال تحقق است که افتتاح این پروژه دارای پیام‌های روشنی برای جهانیان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم با اشاره به پیام‌های راه‌آندازی نیروگاه بوشهر برای جهانیان، اظهار داشت: اگر کشور‌های غربی قصد آسیب رسانی به این نیروگاه را داشته باشند، باید تبعات آن را در نظر بگیرند که هرگونه اقدام نظامی کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد.

وی به فعالیت کارگران و متخصصین روسی در نیروگاه بوشهر اشاره کرد و گفت: روسیه با این اقدام سعی کرد از حیثیت خود دفاع کند و این پیغام را به جهانیان بدهد که حتی در شرایط تحریم نیز نیروگاه را سوخت گذاری می‌کند.

نماینده مردم خوی در خصوص غنی سازی اورانیوم بعد از راه اندازی نیروگاه بوشهر تاکید کرد: با توجه به این که بعد از راه‌اندازی بوشهر نیاز به اورانیوم زیاد خواهد بود، غنی سازی را هیچ وقت متوقف نمی‌کنیم.

وی در ادامه اظهارداشت: در دنیا غنی سازی دارای روندهای کلی و ممتد است و در هیچ جای دنیا بعد از شروع غنی سازی آن رامتوقف نمی کنند.

حسینی صدر توقف غنی سازی در ازای تامین اورانیوم با وعده توقف کشت گندم در مقابل تامین گندم را مقایسه کرد و گفت: در شرایطی که روسیه اورانیوم مورد نیاز ایران را تامین می کند، این عمل به معنای تامین همه نیازهای ایران نیست و ما باز هم به اورانیوم بیشتری نیاز خواهیم داشت.

وی با غیر علمی خواندن پیشنهاد توقف غنی سازی تاکید کرد: برای غنی سازی تا جایی که در داخل کشور مجاز هستیم، تلاش می کنیم و برای دریافت بیش از حد ‌سوخت هسته‌ای با سازمان انرژی اتمی و گروه وین مذاکره می کنیم.

عضو کمسیون انرژی در پایان تاکید کرد: تمام نمایندگان ملت در مجلس بر ادامه روند غنی سازی اتفاق نظر دارند و از آن حمایت می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet