هفته دفاع مقدس
1389/05/31 10:41:00
سرویس فرهنگی
لاریجانی در مراسم رونمایی قرآن مجلس:

نقطه کانونی ماه مبارک رمضان انس با قرآن است

**رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: نقطه کانونی ماه مبارک رمضان انس با قرآن و یافتن بطون قرآن است.

"علی لاریجانی" شنبه شب 30 مرداد ماه در مراسم رونمایی از قرآن مجلس شورای اسلامی گفت: ماه مبارک رمضان از ویژگی‌های زیادی برخوردار است از جمله اینکه کتب آسمانی بزرگ در این ماه نازل شده است، قرآن نیز به عنوان بزرگترین و کامل‌ترین کتاب آسمانی مجموعه‌ای از دستورات و رهنمودهای زندگی بشر را در خود جای داده است، نقطه کانونی ماه مبارک رمضان انس با قرآن و یافتن بطون قرآن است.

وی ادامه داد: هر چند همه مومنان و مسلمانان با قرآن انس دارند، اما فهم دقایق قرآن نیازمند تلاش بسیار است، چون کشور ما مهد تفکر قرآنی بوده است، زمینه‌ها برای دستیابی به بطون قرآن فراهم است.

لاریجانی در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از فعالیت‌های رئیس کتابخانه مجلس و همکاران مختلف اظهار داشت: از رئیس کتابخانه مجلس "رسول جعفریان" تشکر می کنم که در کنار همه کارهای متنوعی که در کتابخانه مجلس انجام شده است، به قرآن نیز توجه ویژه‌ای مبذول داشته‌اند و این توجه منجر به انتشار دو قرآن مصحف بهارستان و قرآن مجلس شورای اسلامی که قرآنی بسیار زیبا و ماندگار است، شد.

وی در ادامه یادآور شد: دکتر جعفریان خصوصیت کتابخانه را تراثی نام نهادند؛ حرف درستی است چرا که ما در کتابخانه نیازمند کارهای تکراری نیستیم، بلکه کتابخانه باید بخشی از کارهای تراثی را در کشور دنبال کند. رئیس کتابخانه نیز سابقه طولانی در کارهای تاریخی کشور دارد و گام‌های خوبی را به جلو برداشته‌اند، کتاب های خوبی در این مدت چاپ شده و وضعیت نسخ خطی ساماندهی شده است.

لاریجانی همچنین اظهار داشت: کتابخانه مجلس کارهای فاخری را منتشر کرده و وضعیت نسخ خطی را ساماندهی کرده است که امیدوارم این فعالیت‌ها ادامه پیدا کند. من هم علاقه‌مندم این بخش از منشورات با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی در اشاره به احداث ساختمان جدید کتابخانه مجلس گفت: ما طرح بزرگی را برای توسعه کتابخانه مجلس داریم، امسال این طرح را از نظر اجرایی آغاز خواهیم کرد و در تلاش هستیم تا ظرف دو تا سه سال آینده ساختمان را احداث کرده و کتابخانه را به آنجا منتقل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet