سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رای مجلس

لایحه ارتقای سلامت نظام اداری به کمیسیون اجتماعی برگردانده شد

سرویس کمیسیون ها
مجلس با رای ندادن به اجرای آزمایشی پنج ساله لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی برگرداند.
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387 ساعت 11:14

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی چهارشنبه رای گیری برای مدت اجرای آزمایشی لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را در دستور کار خود قرار دادند ولی با اجرای آزمایشی آن به مدت دو سال و پنج سال موافقت نکردند.

با رای ندادن نمایندگان به مدت اجرای آزمایشی این لایحه برای بررسی بیشتر برخی از مواد آن که مورد ایراد تعدادی از نمایندگان قرار گرفته بود این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی واگذار شد.

این لایحه 34 ماده ای قبلا با تصمیم مجلس به کمیسیون اجتماعی واگذار شده بود تا کمیسیون پس از بررسی و تصویب آن را برای اجرای مدت آزمایشی به مجلس ارائه کند.

در جلسه امروز چهارشنبه نیز نمایندگان به پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای اجرای آزمایشی پنج ساله این لایحه رای ندادند.

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت پس از این نظر مجلس گفت: به نظر می رسد جو جلسه علنی با مواد کمیسیون موافق نباشد بنابراین لایحه را مجددا به کمیسیون برمی گردانیم و درخواست می کنیم که کمیسیون جلسه ای کامل با حضور نمایندگان و نماینده دولت برگزار کند و مشکل را حل کند تا پس از پایان عمر مجلس هفتم مدت اجرای آزمایشی این لایحه را تصویب کنیم.

همچنین تعدادی از نمایندگان درخواست مسکوت ماندن این لایحه را داشتند که باهنر اعلام کرد : لوایح برای مسکوت ماندن نیاز به مجوز دولت دارند و صرفا با امضا و تقاضای نمایندگان این کار ممکن نیست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000