خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/01 12:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

با رهنمودهای رهبری تحریم، تهدید و قطعنامه جایگاهی ندارد

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام، گفت: ما معتقدیم با رهنمودهای مقام معظم رهبری نه تحریم، نه تهدید و نه قطعنامه در سطح بین‌الملل جایگاهی ندارد و ملت ما هم کاملا متوجه است که اینها به نتیجه نخواهد رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیام این سخنان به دشمن این است که تهدیدات و تحریم‌ها به جایی نمی‌رسد و دلیلش هم این است که آن‌هایی که قطعنامه را امضا کردند به آن اعتقادی ندارند و خلاف آن عمل می‌کنند، و راه‌اندازی نیروگاه بوشهر هم از ادله‌ی واقعی آن است.

وی افزود: همان‌طور که می‌بینیم تبادل کالا بعد از قطعنامه و تحریم‌ها بین کشورهای عضو 1+5 نسبت به ایران 14 درصد افزایش پیدا کرده و این دلیلی بر این است که خود آن‌ها باور ندارند و می‌دانند که تحریم‌ها در مورد ایران قابل پیاده شدن نیست یعنی منافعی در این رابطه دارند که نمی‌توانند از آن بگذرند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به نبود عقبه‌ی مردمی در بین سلطه‌گران به درستی اشاره کردند. وضعیت امروز آن‌ها قطعا متفاوت از بیست سال پیش است شاید آنها آن روز عقبه‌ای داشتند؛ اما امروز عقبه‌ی مردمی ندارند و هر کجا وارد می‌شوند علیه آن‌ها شعار داده می‌شود، در حالی که جمهوری اسلامی عقبه‌ی مستحکمی دارد و پایگاه ایران بین کشورهای دیگر پایگاه ارزشمندی است. به این معنا که ما از عقبه‌ی حمایتی مردمی در سطح جهان برخورداریم.

ابراهیمی ادامه داد: فرمایشات مقام معظم رهبری در مجموع آینده را برای جامعه روشن کرد، و هم‌چنین آینده را برای دشمنان هم روشن کرد. چرا که ایشان گفتند تا روح الواطی بر آمریکا حاکم است ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد، این نکته‌ای است که برای ملت ما قابل توجه است، و قطعا اگر همه در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کنیم خسارتی نمی‌بینیم و می‌توانیم رو به جلو و با قوت و قدرت کار را به پیش ببریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی سخنان مقام معظم رهبری را برای مردم امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: با این فرمایشات مردم امیدوار شدند که آینده‌ی آن‌ها کاملا مطمئن است، و با این فرمایشات اضطراب و تحیر از جامعه زدوده شد و ملت ما مصمم شد آرمان‌های خودش را تعقیب کند، همان‌طور که روحیه‌ی امید و اعتماد به خود و پایداری تاکنون در بین ملت‌ ما نتایج خوبی در برداشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet