هفته دفاع مقدس
1389/06/01 13:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

حذف ناگهانی یارانه نان تبعاتی خواهد داشت

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد حذف یارانه‌ نان با اشاره به اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای پوشش بخش‌های انرژی و نان که یارانه آن‌ها حذف خواهد شد، تصریح کرد که این رقم نمی‌تواند بخش نان را پوشش دهد و به همین دلیل حذف ناگهانی یارانه در این بخش تبعاتی را در پی خواهد داشت.

بهمن مرادنیا در گفت‌وگو با ایسنا در مورد حذف یارانه‌ نان اظهار کرد: طبق مذاکراتی که ما با دولت داشتیم در این بخش قرار بوده اول دولت یارانه آن را پرداخت کند و بعد آزاد‌سازی در این بخش صورت بگیرد.

وی ادامه داد: سال‌های سال بحث حذف یارانه در بخش نان مطرح بود، چرا که در مصرف نان ضایعات بسیاری وجود دارد و طبیعتا با بحث آزادسازی هم از نظر کیفیت و هم از نظر سایر مسایل این مسایل حل خواهد شد.

مرادنیا در مورد این‌که آیا در سال جاری شرایط برای آزادسازی یارانه در بخش نان فراهم است؟ اظهار کرد: برابر قانون این طرح در شش ماهه دوم امسال قرار است اجرا شود و هر وقت که دولت یارانه را بردارد، قاعدتا این طرح باید اجرا شود، مگر این‌که دولت از موضع خود عقب‌نشینی کند و دنبال این نباشد. شرایط این کار زمانی مهیا است که دولت یارانه را به مردم پرداخت کرده باشد.

نماینده بیجار در مورد چگونگی حذف یارانه در این بخش نیز بیان کرد: اعتقاد دارم این موضوع بهتر است به صورت تدریجی اجرا شود و اگر ناگهانی باشد می‌تواند تبعاتی به همراه داشته باشد. دولت 20 هزار میلیارد تومان برای یارانه انرژی و نان را در اختیار دارد که این رقم نمی‌تواند بخش نان را پوشش دهد. اگر در آن 20 هزار میلیارد تومان دقیقا بخش نان را پیش بینی نکرده باشند، طبیعتا حذف یارانه در این بخش حالت تدریجی خواهد شد.

وی در پایان آماری از برآورد خود یا مجلس در مورد افزایش قیمت نان با اجرا شدن هدفمند کردن یارانه‌ها ارائه نکرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet