سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دیدار خداحافظی دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی با وزیر امور خارجه

سرویس بین الملل
"ابراهیم عوف" دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی امروز در پایان ماموریت خود با منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387 ساعت 21:42

 وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهمیت همکاری بین مجالس کشورها تاکید کرد: این حرکت در زمانی آغاز شد که فضای حاکم بر مناسبات بین‌المللی یکجانبه گرایی را القاء می‌کرد، بنابراین آغاز همکاری بین‌المجالس اقدام مهمی به شمار می‌رفت.

منوچهر متکی فعالیت‌های دبیرخانه اتحادیه مجلس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در دوران هشت ساله تصدی دبیرکلی از سوی عوف را قابل توجه خواند و ابراز امیدواری کرد، اهداف و برنامه‌های این اتحادیه در دوره دبیرکل جدید نیز با قوت پیگیری شود.

ابراهیم عوف نیز در این دیدار تصریح کرد: پس از رخدادهای یازدهم سپتامبر 2001، تقابل غرب با شوروی سابق به مقابله آمریکا با کشورهای مسلمان تغیییر یافت و از این رو گرد‌همایی ملت‌های مسلمان برای دفاع در برابر هجوم آمریکا اهمیت شایانی پیدا کرد و در این شرایط نشست‌های اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی همچنین با اشاره به قرابت‌ها و اشتراکات فرهنگی، مذهبی و تاریخی مردم دو کشور ایران و مصر، برخواست ملت‌های دو کشور برای افزایش مناسبات فی‌ما‌بین تاکید کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000