ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/06/02 10:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

دشمنان در بستر تفرقه و اختلاف توطئه‌های خود را اجرایی می‌کنند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه دشمنان در بستر تفرقه و اختلاف توطئه‌های خود را اجرایی می‌کنند، در عین حال گفت که زمانی دشمنان دست به اقداماتی در عرصه نظامی می‌زنند که ما در داخل کشور دچار تفرقه و تشتت باشیم.

ستار هدایت‌خواه نماینده مردم دنا و بویراحمد و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانات هفته گذشته رهبر انقلاب در جمع کارگزاران نظام که حفظ وحدت در جامعه را یک فریضه عنوان کردند، اظهار داشت: ما بر اساس آموزه‌های دینی‌مان معتقد هستیم که مردم بر آیین و روش مسئولان و فرمانروایان خودشان هستند، از این رو قطعاً اگر افراد نخبه و تأثیرگذار و افرادی که به عنوان اسوه در جامعه محسوب می‌شوند، رفتاری از خودشان نشان دهند، در رفتار سایر آحاد جامعه نیز تأثیرگذار است.

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید ویژه‌ای بر وحدت داشتند، گفت: رهبر انقلاب با اینکه همواره بر مسئله وحدت تأکید دارند اما این بار رنگ دیگری به مسئله وحدت دادند و به آن جنبه شرعی و دینی دادند و آ‌ن را یک فریضه در شرایط امروز خواندند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در عین حال یادآور شد: با توجه به شرایطی که امروز ما در آن به سر می‌بریم و تلاش‌هایی که دشمنان برای ایجاد اختلاف و تشتت در جامعه انجام می‌دهند و با توجه به نقشی که رفتار مسئولان در مجموعه آموزه‌گیری‌های مردم دارد،‌ رهبر انقلاب موضوع تلاش برای حفظ‌ وحدت را به مسئولان تأکید کردند.

ستار هدایت‌خواه اضافه کرد: مردم انتظار دارند که مسئولان در پیگیری و زمینه‌سازی برای وحدت پایدار و همین‌طور برداشتن موانع وحدت و عواملی که باعث تفرق و تشتت در جامعه می‌شود، به صورت جدی وارد میدان شوند نه اینکه همه سخن از وحدت بگویند، اما رفتارها و موضع‌گیری‌ها و تعاملات به گونه‌ای باشد که زمینه‌ساز تفرقه و اختلاف در کشور باشد.

به گفته وی، باید بر اساس تأکید شرعی رهبر انقلاب همه تلاش کنند که بسترها را برای گسترش وحدت در جامعه فراهم کنند و موانع موجود را برطرف کنند.

هدایت‌خواه در عین حال تأکید کرد: با توجه به اینکه دشمنان ما همواره سعی در بزرگ کردن هرگونه نقطه ضعفی را بزرگ دارند.

وی در عین حال با تأکید بر اینکه تفرقه و اختلاف در کشور زمینه‌ساز اجرای توطئه‌های دشمن است، گفت: دشمن تلاش می‌کند تا در بستر تفرقه و تشتت، توطئه‌های خود را تدوین و اجرایی کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خاتمه با ذکر این نکته که وحدت ملت مأیوس‌کننده دشمنان و توطئه‌هایشان است، یادآور شد: زمانی دشمنان انقلاب و نظام دست به اقداماتی در عرصه نظامی می‌زنند که ما در داخل کشور دچار نوعی تفرقه و تشتت باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet