خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1389/06/02 10:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان:

جذب حداکثری به افرادی که با انقلاب و اصول آن سازگاری ندارند، تسری نمی‌یابد

**یک نماینده اصولگرای مجلس معتقد است: بحث جذب حداکثری مدنظر مقام معظم رهبری به افرادی که با انقلاب و اصول آن سازگاری ندارند و به نوعی مخالفت می‌کنند، تسری نمی‌یابد.

غلامرضا کرمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی، این مساله را یکی از مهم‌ترین نگاه‌های مسوولین نظام به روند امور توصیف کرد و افزود: دافعه تنها نسبت به کسانی است که با اصول نظام هماهنگی ندارند و یا آن را رد می‌کنند. این قبیل افراد به مرور از جهت فکری دچار ریزش شده‌اند و پایبندی‌شان به اصول نیز کمتر شده است. اما کسانی که اصول نظام را قبول دارند و دشمن اصلی را آمریکا دانسته و وحدت را ضروری قلمداد می‌کنند قطعا در دایره خودی قرار دارند و مورد جذب حداکثری قرار می‌گیرند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همین زمینه جریان فتنه را دارای سابقه خوب، اما عملکرد نامناسب توصیف کرد و افزود: کسانی که پس از فرو نشستن گرد و غبار فتنه به اصول نظام بازگشته‌اند در دایره جذب حداکثری قرار دارند و لذا دفع تنها محدود به کسانی می‌شود که با انقلاب و اصول آن سازگاری نداشته و از مخالفین هستند.

کرمی هم‌چنین در خصوص بحث وحدت نیز با اساسی‌ شمردن آن، مقابله با رژیم ستم‌شاهی و ایستادگی در جنگ تحمیلی را نتیجه بحث وحدت عنوان کرد و افزود: برای تداوم روند انقلاب اسلامی بحث وحدت ضروری است، تا ما بتوانیم به اهداف عالی این نظام برسیم و آنچه رمز موفقیت به شمار می‌رود وحدت است که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند محور آن همان اصول نظام می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet