خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/02 18:03:00
سرویس کمیسیون ها
کمیسیون بهداشت و درمان تصویب کرد؛

تعرفه‌های درمانی بخش خصوصی به دولت واگذار نمی‌شود

**نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز مصوب شد که تعرفه‌های درمانی بخش خصوصی مانند سابق به قوت خودش باقی است و به دولت واگذار نمی‌شود.

"انوشیروان محسنی‌بندپی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه 3 دستور کار در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: گزارش معاونت وزارت بهداشت و درمان در رابطه با روند اجرای پزشک خانواده که یک طرح مهم و کلیدی است و متاسفانه هنوز با چالش‌ها و موانع زیادی روبرو است، مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم نوشهر و چالوس، به بررسی نحوه هیات امنایی کردن بیمارستان‌های دولتی کشور اشاره کرد و افزود: پزشکانی که در این بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند باید تمام وقت  مشغول به کار باشند و در سایر بیمارستا‌های خصوصی نباید کار کنند.

وی با تاکید بر اینکه این مصوبه یکی از اساسی‌ترین کلیدهای حل مشکلات بخش درمان است، گفت:: متاسفانه بر خلاف اینکه هیات وزیران این موضوع را تصویب و به این سازمان ابلاغ کرده است؛ به دلیل نبود اعتبارات کافی این امر تحقق پیدا نکرده است.

محسنی‌بندپی ادامه داد: اجرای این مصوبه باعث افزایش بهره‌وری بخش درمان و همچنین ماندگاری متخصصان در بیمارستان‌های دولتی را فراهم می‌کند.

وی همچنین از تجدید نظر اعضای کمیسیون در رابطه با برخی از مصوبات برنامه پنجم خبر داد و افزود: تعرفه‌های بخش خصوصی که قرار بود به دولت واگذار شود، به وضعیت سابق برمی‌گردد و کمیسیون مصوب کرد که این واگذاری صورت نگیرد.


به گفته نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، به دلیل غیبت وزیر بهداشت در جلسه امروز کمیسیون سئوالی هم پرسیده نشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet