هدر اصلی
1389/06/02 19:34:00
سرویس اقتصادی
عماد حسینی تاکید کرد:

عدم رعایت عدالت در توزیع اعتبارات راه و ترابری

**نماینده مردم قروه در مجلس با اشاره به سوال خود از وزیر راه و ترابری در کمیسیون عمران، اظهار داشت: اعتبار ساخت و ساز راه‌های روستایی و بزرگراه‌ها در استان‌ها و مناطق مختلف عادلانه توزیع نمی‌شود.

"سید عماد حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعتبارات راه و ترابری مناطق محروم را محروم‌تر می‌کند، تاکید کرد: در حال حاضر اعتبار ساخت مسیرهای روستایی، جاده‌ها و بزرگراه‌ها بر اساس شاخص محروم  یا غنی بودن شهرها توزیع می‌شود، بر این اساس مناطق غنی، غنی‌تر و مناطق محروم، محروم‌تر می‌شوند.  

وی ادامه داد: با ارائه دلایل کافی و مطرح کردن ردیف بودجه مسیرهای مختلف جاده‌ای، از بهبهانی توضیح خواستم.

سخنگوی کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر راه و ترابری قول تشکیل کمیته جهت بررسی این مشکلات را داد، اما به هیچ وجه اینجانب را قانع نکرد، به طور مثال پروژه راه آهن کردستان-همدان-تهران تنها 20 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه این پروژه نهصد و هفت میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، ادامه داد: اگر با افزایش قیمت مواجه نشویم بیش از 18 سال طول می‌کشد تا پروژه به پایان برسد.

حسینی تاکید کرد: در نهایت سوالم از وزیر این بود چرا توزیع اعتبارات ساخت راه و جاده‌ها عادلانه نیست و در نتیجه باعث می‌شود مناطق محروم، محروم تر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet