انتخابات ریاست جمهوری
1389/06/03 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ساری:

سفرهای استانی، مردمی بودن نظام ما را در چهره عملی خود نشان می‌دهد

**یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: کم کردن مصوبات سفر های استانی هیات دولت و اعتبار بیشتر گذاشتن برای هر یک از این مصوبات برای هر شهرستانی بهتر نتیجه می‌دهد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مهمترین فایده‌ی سفرهای استانی شناخت نقاط ضعف استان‌ها و شناسایی مشکلات شهرستان‌هاست و این از خصوصیات سفرهای استانی است که آمار و اطلاعات خوبی در اختیار برنامه‌ریزان کشور قرار می‌دهد تا متوجه شوند هر استان توانمندی و ظرفیتش تا چه اندازه است و چه ضعف‌ها و اشکالاتی دارد و در چه زمان‌هایی می‌توان در آنجا هم عمران و آبادانی و هم سرمایه‌گذاری کرد.

وی با تاکید بر این که هر استانی اقتضای خاص خود را دارد و این اولین فایده‌ی سفرهای استانی است، افزود: فایده‌ی دیگر سفرهای استانی این است که مردم، مسوولین را در بسیاری از شهرستان‌ها در بین خود مشاهده می‌کنند، در حالی که در دوره‌های قبل حتی بعضا یک معاون وزیر هم به آن شهرستان سفر نکرده بود، اما وقتی مردم، رییس دولت و کابینه را در یک شهرستان می‌بینند، ارتباط خوبی بین نظام و مردم برقرار می‌شود و این مساله مردمی بودن نظام ما را در چهره‌ی عملی خود نشان می‌دهد.

نماینده‌ی مردم ساری در خانه‌ی ملت، تصریح کرد: علاوه بر این در این سفرها افراد و خلاقیت‌ها و استعدادهایی شناسایی و شکوفا می‌شود که قبلا چنین سابقه‌ای وجود نداشته است. در طول این سفرها بعضی از استعدادها شناسایی و به آنها بها داده می‌شوند که این هم یک نقطه‌ی مثبت و قوت است.

وی گفت: هم‌چنین فعالیت‌های عمرانی هم حداقل اگر به انجام نرسیده باشد، در اولویت کار قرار گرفته و یا انجام شده و یا در حال انجام است که این مسئله می‌تواند زمینه‌ساز خوبی برای اقدامات بعدی باشد.

شجاعی کیاسری معتقد است: مشکلات به اندازه‌ای در شهرستان‌ها و استان‌ها زیاد است که با این اعتبارات دولتی شاید نتوان آن توقعاتی که وجود دارد را یکجا جامه عمل پوشاند؛ اما خوبی آن این است که این مشکلات شناسایی و در اولویت قرار می‌گیرند و مصوب می‌شود و یا تصویب مطالعاتی و یا اجرایی پیدا می‌کنند که در هر دو صورت قابل اجراست.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: بطور مثال وقتی بحث مطالعه برای احداث بیمارستانی در یک شهرستان مطرح می‌شود، هر چند جزء مصوبات سفر است، اما نوشته‌اند انجام عملیات اجرای آن چگونه باشد.

وی ادامه داد: در عین حال معتقدم 80 - 70 درصد مصوبات سفر در استان‌ها انجام و عملیاتی شده است.

شجاعی کیاسری برای بهتر نتیجه دادن سفرهای استانی نیز،پیشنهاد داد: برای هر استان و شهرستان لیست کردن بسیاری از مصوبات، توقعاتی ایجاد می‌کند که باید همه‌ی آنها اجرایی شود. در صورتی که هم باید عدد این پروژه‌ها را کمتر و مبلغ آن‌ها را بیشتر کنند که دیگر این طرح‌ها در موقع مقرر خود انجام و عملیاتی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet