انتخابات ریاست جمهوری
1389/06/03 15:33:00
سرویس اقتصادی

انتقاد فرهمند از اختصاص ناعادلانه اعتبارات خشکسالی

**عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به مشکلات خشکسالی استان یزد گفت: اگر اعتبارات خشکسالی بر اساس ضابطه خاص، مشکلات آب آشامیدنی و خشک شدن قنات‌ها پرداخت می‌شد بسیاری از مشکلات خشکسالی استان حل می‌شد.

"کاظم فرهمند" نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: بحرانی ترین استان کشور از نظر خشکسالی یزد است اما در توزیع اعتبارات خشکسالی به طور ناعادلانه منابع مالی کمی به این استان اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: وضعیت خشکسالی استان به حدی بحرانی است که سال گذشته بعضی از مناطق استان جزء خشکترین مناطق دنیا شناخته شدند به طوری که در برخی نقاط تنها 14 میلیمتر باران باریده است.

فرهمند خاطر نشان کرد: از نظر وضعیت کشاورزی نیز اکثر محصولات باغی کوهستانی دچار خزان زودرس شده وب ه خاطر بی آبی، برگ درختان در مناطق کوهستانی در فصل تابستان کاملا ریخته است؛ این در حالی است که در بعضی مناطق نیز مردم با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.

نماینده مهریز یادآور شد: انتظار داشتیم در زمان توزیع اعتبارات خشکسالی به این بخش کشور توجه بیشتری شود اما متاسفانه شاهد هستیم که اعتبارات ناعادلانه توزیع شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: اگر اعتبارات خشکسالی بر اساس ضابطه خاص، در نظر گرفتن میزان بارندگی، مشکلات آب آشامیدنی، تعداد روستاها، افت سفره های زیر زمینی و خشک شدن قناتها پرداخت می شد بسیاری از مشکلات خشکسالی استان حل می شد.

وی راهکارهای دیگر حل مشکلات کم آبی استان را انتقال آب از مناطقی که بارندگی زیادی دارند به یزد، ساخت سدهای خاکی در استان و تقویت سفره های زیر زمینی دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet