هدر اصلی
1389/06/03 17:41:00
سرویس کمیسیون ها
عباس رجایی:

150 اتوبوس گازسوز، به ناوگان شهری اراک اضافه خواهد شد

**«عباس رجایی» نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی در خصوص آخرین پیگیری‌هایش در حوزه انتخابی با نشریه وقایع گفت‌وگو که متن آن را می‌خوانید.

از آخرین تحولات مربوط به دانشگاه علم و صنعت اراک چه خبری دارید؟

اینجانب به عنوان عضو هیأت‌امنای دانشگاه اراک انتخاب شده و واحد علم و صنعت دانشگاه اراک به دانشکده‌ای مستقل ارتقا پیدا کرده و در ساختاری جدید به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

بحث اصلاح ساختار خط تولید کارخانه آلومینیوم اراک به کجا رسیده؟

این کارخانه یک واحد قدیمی دارد اما اخیراً یک خط جدید 110 هزار تنی به خط تولید آن اضافه شده که قرار بود با به بهره‌برداری رسیدن این خط جدید خط قدیم یا اصلاح شود یا تعطیل. در حال پیگیری این موضوع هستیم تا به جای تعطیل کردن واحد قدیم اصلاح ساختار آن برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی انجام شود تا اشتغال مربوط به آن نیز حفظ شود.

آخرین پیگیری‌هایتان در حوزه عمرانی شهر اراک، مربوط به چه مواردی است؟

در راستای پیگیری‌ کارهای عمرانی جلسه‌ای را با شهرداری اراک داشتیم که پروژه‌های مفصلی را در دست اقدام دارد که حدود 40 میلیارد تومان هزینه پروژه‌های در دست اقدام است. از پروژه‌های در دست اقدام بازدید داشتیم و طی جلساتی که با شهرداری داشتم و توافقات صورت گرفته قرار شد مجموعه تقاطع غیرهم‌سطح در شهر اراک، حداکثر تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد و ظرف یکی، دو ماه آینده پروژه‌های عمرانی شمال شرق اراک نیز تمام خواهد شد و معابری که در دست ساخت است به اتمام خواهند رسید.همچنین پیش‌بینی می‌شود دو تقاطع غیرهم‌سطح در میدان صنعت و یکی دیگر از میادین اراک را نیز به بهره‌برداری برسانیم تا مشکل ترافیک شهر حل شود.

از سایر پروژه‌های شهرداری نیز بازدید داشتید؟

بله از بوستان‌های شهری بازدید داشتیم. با توجه به پروژه‌های در حال اجرا حجم پروژه‌های شهری به حدقابل قبولی خواهد رسید تا مردم شهر برای تفریحات خود فضای سالمی داشته باشند.

پیگیری‌هایتان مربوط به بحث آلودگی هوای شهر اراک به کجا رسید؟

در راستای کاهش آلودگی هوای شهر اراک 8 ایستگاه به تعداد ایستگاه‌های سوخت‌گیری C N G به بهره‌برداری خواهد رسید که 2 ایستگاه از این تعداد تا دو ماه آینده آماده بهره‌برداری است که با افتتاح آنها مجموع ایستگاه‌های داخل شهر به 12 مورد خواهد رسید. همچنین به زودی 150 اتوبوس گازسوز به ناوگان شهری اراک اضافه می‌شود.

درخصوص پیگیری‌هایتان مربوط به همایش سی‌وسومین سالگرد تأسیس شهر اراک توضیح بفرمایید؟

یکی از کارهایی که به صورت جدی در حال پیگیری هستیم مربوط به برگزاری یک همایش در سی‌وسومین سالگرد تأسیس شهر اراک است که برگزاری این همایش از طرف بنیاد اراک در حال پیگیری است.

در خصوص این بنیاد توضیح بفرمایید.

بنیاد اراک یک نهاد غیرسیاسی و مستقل است که برای توسعه شهر اراک و به منظور بهره‌گیری از پتانسیل‌های مردم این شهر در تمام نقاط ایران و جهان در این راستا تشکیل شده است. این بنیاد در آستانه سی‌وسومین سالگرد تأسیس اراک با برگزاری همایش سالگرد تأسیس این شهر مجموعه ظرفیت‌های استان، ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و چالش‌های موجود را بررسی خواهد کرد.در این راستا جلسات زیادی با این بنیاد داشته‌ایم تا به یک هم‌اندیشی درخصوص مسائل اراک برسیم. آدرس سایت این بنیاد نیزaftab ngo.ir است.

وضعیت مسکن را در اراک چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در حوزه مسکن ما مشکل جدی داریم و علاوه بر ساخت مسکن مشکل بافت‌های فرسوده شهری نیز در اراک جزو اولویت‌هاست.

درخصوص مسکن مهر یک طرح در شهر مهاجران داشتیم و اخیراً با حضور وزیر مسکن در منطقه قرار شد طرح جدیدی نیز اجرا شود.

آیا مسکن مهر پاسخگوی نیاز اراک است؟

به طور کلی مجموعه شهری اراک باید تعداد 2میلیون نفر را در خودش جای بدهد که برای اصلاح ظرفیت مسکن طرحی اندیشیده شده و زیرنظر وزارت مسکن توسط مشاور در حال بررسی است تا مشخص شود چگونه باید جمعیتی را در یک مجموعه شهری ؛ اراک، مهاجران، سنجان، کرهرود و امیرکبیر و داوود، جای بدهیم. در حال‌حاضر، پلان کار آماده است و اولین گزارش توسط مشاور ارائه داده شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet