هدر اصلی
1389/06/04 10:10:00
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون انرژی:

60 درصد از اهداف پیش‌بینی شده در بخش انرژی محقق شده است

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات و مسائل موجود در حوزه انرژی گفت: اگر روند حرکت در برنامه پنجم مانند برنامه قبلی باشد، به آن معناست که در حوزه انرژی تقریباً یک برنامه از برنامه‌های توسعه‌ای برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ عقب هستیم.

"سیدعماد حسینی" نماینده مردم قروه و دهگلان در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در حوزه انرژی‌های نو و فسیلی حاکم است، برنامه‌ریزی باید براساس برنامه چهارساله و پنج ساله صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حدودا 60 درصد از اهداف برنامه چهارم توسعه محقق شده است افزود: این نشان از آن دارد که بین 30 تا 40 درصد عقب‌ماندگی در برنامه‌های مختلف توسعه در حوزه انرژی وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید کرد: اگر این موضوع در برنامه پنجم هم ادامه پیدا کند به آن معناست که در حوزه انرژی تقریباً یک برنامه از برنامه‌های توسعه‌ای برای رسیدن به افق 1404 عقب هستیم.

حسینی بر ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش تولید تاکید کرد و گفت: باید گام‌های اساسی در بخش سرمایه‌‎گذاری تولیدی برداشته شود و با حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی خصوصاً در بخش انرژی رفته رفته به سمت خودکفایی در این حوزه حرکت کنیم.

وی به سایر مشکلات موجود در بخش انرژی اشاره کرد و ادامه داد: باید به بخش گاز به عنوان یک عامل اساسی در تعاملات بین‌المللی توجه بیشتری شود. در بخش برق نیز باید 5 هزار میلیارد تومان بدهکاری به پیمانکاران که یکی از چالش‌های عمده در حوزه انرژی بوده است پرداخت شود در بخش آب، سدسازی، پروژه‌های نیمه تمام، ضریب بازیافت نفتی، تولید صیانتی و... به عنوان مسائل و مشکلات اساسی این حوزه توجه بیشتری شود.

حسینی تاکید کرد: بخش انرژی به عنوان یک حوزه مهم در اقتصاد کشور نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری است که امیدواریم دولت به این مسئله توجه ویژه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet