هدر اصلی
1389/06/05 12:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

لازم نیست وظیفه بازگرداندن نیروهای مدنظر رهبری به نظام به عناصر رسمی حکومت سپرده شود

**یک نماینده اصولگرای مجلس عنوان کرد: هرچه نظام بتواند مخالفان خود را با منطق کاهش دهد، بهتر از این است که به آنها بیفزاید.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، نسبت به برخی برداشت‌ها از بیانات ایشان ابراز تاسف کرد و یادآور شد: ایشان تاکید کرده‌اند که نباید کسانی را که به نحوی از نظام فاصله گرفته‌اند، خارج شده محسوب کرد؛ چراکه معتقد به جذب حداکثری هستند و بر این باورند که کسانی را که افتاده‌اند، باید دست‌شان را گرفت.

این نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر این‌که از راه‌هایی که امکان تاثیرگذاری داشته باشد، باید با این افراد صحبت و مشورت کرد تا به سوی بازگشت به نظام هدایت شوند، ادامه داد: پاسخ استفتای ایشان حکایت از این می‌کند، کسانی ملتزم به ولایت فقیه هستند که دستورات حکومتی مقام معظم رهبری را اجرا کنند معنای این جمله قرار دادن یک کف برای تبعیت است، نه دنبال کردن یک سقف برای تبعیت که برخی بر روی این مساله تکیه می‌کنند.

به گفته مصباحی‌ مقدم کف انتظار مقام معظم رهبری این است که دستورات حکومتی اجرا شود، نه این‌که اگر احیانا ایشان توصیه‌ها و رهنمودهایی داشتند که در قالب دستور و حکم حکومتی نیست، این موارد هم لزوما باید مورد تبعیت قرار گیرد تا کسی را ملتزم به ولایت فقیه تلقی کند.

نماینده تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند وظیفه بازگرداندن نیروهای مدنظر رهبری را به نظام برعهده بگیرند، عنوان کرد: هیچ لزومی ندارد که چنین وظیفه‌ای به عناصر رسمی از حکومت سپرده شود، بلکه کفایت می‌کند که افراد معقول و موجهی که مورد اعتماد مردم و کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری دهم رمیده‌اند،هستند ،این وظیفه را بر عهده بگیرد.

مصباحی مقدم با تاکید بر این‌که این شخصیت‌ها با دور شدگان وارد گفت‌وگو شوند، در پایان خاطرنشان کرد: این افراد توانایی این را دارند که اشخاص و افراد زاویه گرفته از نظام را با منطق خود و راهنمایی‌هایشان به آغوش نظام برگردانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet