خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/06 15:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدفاضل موسوی عنوان کرد:

نقش و جایگاه شورای نگهبان در طرح نظارت بر نمایندگان

**یک عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به طرح نظارت بر نمایندگان گفت که شورای نگهبان از نظر قانون اساسی دارای جایگاهی است که این جایگاه در طرح مذکور تغییری نکرده است.

سید فاضل موسوی نماینده خدابنده و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به طرح نظارت بر نما‌یندگان گفت: مقرر شده نمایندگان نظرات خود را درباره این طرح ارائه دهند و هیئت رئیسه کمیسیون هم جمع‌بندی خود را در قالب طرح، به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند.

وی بر همین اساس خاطر نشان کرد که احتمالا فردا یا روز دوشنبه این هفته از نمایندگان خواسته خواهد شد که نظرات خود را درباره این طرح ارائه دهند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین بخش‌های نظارتی این طرح "نظارت مجلس بر مجلس "، "نظارت مجلس بر کمیسیون‌ها " و "نظارت مجلس بر نمایندگان " است؛ متذکر شد: البته این طرح چندمنظوره بوده و همه موارد در آن در نظر گرفته شده است.

موسوی با اشاره به برخی موارد در نظر گرفته شده درباره نظارت بر نمایندگان در این طرح، اظهار داشت: مصونیت، امکانات دادن به نمایندگان و برخورد با نماینده‌ای که بخواهد از چارچوب قانون خارج شود، از جمله مسائلی است که در این طرح لحاظ شده است.

وی این نکته را هم متذکر شد که در نهایت این نظر نمایندگان است که در صحن علنی سرنوشت طرح مذکور را با رای خود مشخص می‌کند.

نماینده مردم خدابنده در بخش پایانی سخنان خود ضمن رد ورود شورای نگهبان به موضوع نظارت بر نمایندگان، تاکید کرد: شورای نگهبان از نظر قانون اساسی دارای جایگاهی است که این جایگاه در طرح مذکور نه کم و نه زیاد شده است.

موسوی با اشاره به اینکه نمایندگان در زمینه این طرح، با شورای نگهبان قانون اساسی رایزنی‌هایی داشته‌اند، خاطر نشان کرد: جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی در طرح نظارت بر نمایندگان هیچ تغییری نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet