انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/09 16:53:00
سرویس سیاسی

بروجردی: سیاست آمریکا ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه خلیج‌فارس است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست آمریکا مبتنی بر فتنه‌انگیزی و ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه خلیج فارس است.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم با کم‌اهمیت توصیف کردن مسلح نمودن رژیم صهیونیستی و کشورهای حاشیه خلیج فارس از سوی آمریکا، تصریح کرد: اعطای تسلیحات به رژیم اسرائیل و کشورهای عربی موضوع تازه‌ای نیست و در اصل، سیاست راهبردی آمریکا بر حمایت تسلیحاتی از صهیونیست‌ها قرار دارد که پس از شکست این رژیم در تابستان گذشته، این سیاست برای بازسازی ساختار ارتش رژیم صهیونیستی از سرگرفته شده است.

بروجردی افزود: سیاست آشکار آمریکا در منطقه خلیج فارس نیز بر تیره کردن روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس استوار است.

وی گفت: از دیگر اهداف آمریکا احیای شرکت‌های اسلحه‌سازی خود است، زیرا این شرکت‌ها در حال ورشکستگی هستند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آمریکا می‌خواهد با ترساندن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، قراردادهای بسیار بزرگی که ده‌ها میلیارد دلار برآورد شده است را با این کشورها منعقد کند که البته این سلاح‌ها تناسبی با ارتش کشورهای منطقه ندارد و این ارتش‌ها نیازی به این‌گونه سلاح‌ها ندارند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: سیاست آمریکا مبتنی بر فتنه‌انگیزی و ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه خلیج فارس است و قصد دارد این کشورها را از ایران بترساند که البته تجارب اخیر نشان داده که واشنگتن خود منشا نگرانی و ناامنی این منطقه است.

وی گفت: آمریکایی‌ها باید آگاه شوند که ایران اصول و منافع مشترکی با کشورهای همسایه عربی خود دارد. ما در یک منطقه زندگی می کنیم و روابط همسایگی و اصول مشترک و تمامی شرایط حکم می‌کند که روابط خوبی با عربستان، مصر یا دیگر کشورهای عربی داشته باشیم.

بروجردی در ادامه با تاکید بر این که حوادث سال‌های اخیر ثابت کرده است که سلاح پیشرفته در برابر اراده مردم و مقاومت آنان هیچ کاربردی ندارد، افزود: شکست و سردرگمی آمریکا درعراق، شکست رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت اسلامی لبنان و پایداری ایران در دوران دفاع مقدس به مدت 8 سال در برابر بزرگترین هجوم بین‌المللی، ثابت می‌کند که اراده ملت‌ها بسیار نیرومندتر از سلاح است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet