خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/06/07 10:01:00
سرویس صحن

الهیان خواستار مراعی ماندن ماده 22 لایحه حمایت از خانواده شد

**"زهره الهیان" طی یک اخطار قانون اساسی مطابق با اصول ۱۰، ۲۰ و ۲۱ قانون اساسی پیشنهاد مراعی ماندن ماده ۲۲ لایحه حمایت از خانواده را داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 7 شهریور ماه طی اخطار قانون اساسی اصول 20 و 21 و اصل 10 این قانون گفت: در بحث پاسداری از قداست روابط خانوادگی، زن و مرد در حمایت از قانون باید برابر باشند.

وی افزود: در رابطه با ماده 22 لایحه حمایت از خانواده، حمایت از مادران در دوران بارداری در ماده 22 دیده نشده و ثبت ازدواج موکول شده است به پس از بارداری زن.

الهیان متذکر شد: در سازمان نظام پزشکی شکایات زیادی در این مورد وجود دارد و زنانی که صیغه می شوند و یا ازدواج مجدد می کنند پس از باردار شدن نمی توانند نسب فرزند خود را اثبات کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به این که زنان جزء اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و پس از طی دوران سخت بارداری برای اثبات نسب فرزند خود دچار مشکل می شوند، پیشنهاد می دهم که ثبت به صورت محرمانه در دفاتر اسناد انجام شود تا ضمن اینکه زن بتواند برای اثبات فرزندش از آن استفاده کند، مانع از رشد فساد در جامعه شویم.

الهیان در پایان پیشنهاد داد: این لایحه مراعی بماند تا پیشنهادهای نمایندگان جمع بندی و بررسی بیشتر شود تا به اینگونه از تصویب یک قانون که موجب بروز مشکلات برای جامعه است، مانع شویم.

"علی لاریجانی" در پاسخ به اخطار قانون اساسی این نماینده گفت: نامه ای به همراه پیشنهادهای نمایندگان با امضای 30 تن نوشته شده که مورد بررسی قرار می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet